Hair Medica - Klinika Włosów > Blog > Bez kategorii > Domowe sposoby na nawilżenie suchych włosów

Domowe sposoby na nawilżenie suchych włosów

Jeżeli masz włosy suche i matowe, warto stosować do ich mycia delikatne, niewysuszające szampony oraz zastosować odżywkę o niskim pH (ok. 3). 

Postaraj się nie korzystać z suszarki, zbyt wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na ich stan. W przypadku konieczności użycia suszarki użyj jak najbardziej chłodnego strumienia, a sam strumień kieruj zgodnie z ułożeniem łusek.

 

Domowe maski nawilżające na włosy:

 

Maska z jogurtu i majonezu

Jedną z bardziej skutecznych w działaniu nawilżającym masek jest: maska z jogurtu i majonezu.

Składniki: 1/4 filiżanki naturalnego jogurtu, 1/4 filiżanki majonezu oraz 1 białko jajka.

Białko należy ubić na sztywno, a następnie połączyć je z jogurtem i majonezem. Miksturę nakładamy na włosy, a w razie konieczności rozprowadzamy równomiernie przy użyciu . Włosy owijamy folią spożywczą lub nakładamy czepek, a następnie okręcamy ręcznikiem, by utrzymać ciepło. Maseczkę zostawiamy na 30 minut, po czym zmywamy ją łagodnym szamponem.

Maska z banana, jogurtu i oleju z awokado 

Druga nasza ulubiona maska to: maska z banana, jogurtu i oleju z awokado

Składniki: 1 banan średniej wielkości, 2 łyżki stołowe jogurtu naturalnego, 2–4 krople olejku z awokado

Składniki mieszamy w mikserze do uzyskania jednolitej papki. Maseczkę nakładamy równomiernie na włosy, delikatnie wcieramy przez krótką chwilę, nakładamy folię lub czepek foliowy i okręcamy głowę ręcznikiem aby utrzymać ciepło. Maseczkę pozostawiamy na włosach przez co najmniej 15 min. Maseczkę z banana, jogurtu i oleju z awokado zmywamy ciepłą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości łagodnego szamponu

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów jest bardzo popularne zwłaszcza w krajach azjatyckich i arabskich. Generalnie olejowanie włosów powinno się przeprowadzać na ok. 1 – 3 godziny przed umyciem głowy. Olej na włosy można nakładać na całą ich długość, od połowy lub na same końcówki. Ważne jest, aby zarówno przed, jak i po nałożeniu oleju na włosy, dobrze je rozczesać grzebieniem o rzadko rozstawionych zębachPamiętajmy również, aby włosy nie ociekały olejem, ale aby były nim mocno pokryte.

Po określonym czasie spłukujemy olej ciepłą wodą, a następnie myjemy delikatnym szamponem raz lub dwa razy w zależności od potrzeby. Po każdym zabiegu olejowania włosów warto jest zastosować maskę do włosów.

Ważne! Jeżeli myjesz włosy szamponem, zanim nałożysz maskę czy odżywkę do włosów, porządnie je osusz ręcznikiem.

Oleje zawierają dobroczynne kwasy NKKT i witaminy, dzięki którym włosy odzyskują naturalny blask i witalność. Warto zatem przeprowadzać takie zabiegi systematycznie, ale również niezbyt często (np. 1 raz w tygodniu). Wybór olejku to kwestia indywidualna, w drogeriach i aptekach jest ich bardzo duży wybór – trudno polecić określony rodzaj oleju.

PROMOCJE HAIR MEDICA ZABIEGI Do końca stycznia wizyty finansowane z programu Zdrowe Włosy: REZERWACJA WIZYTY
fff