Hair Medica - Klinika Włosów > Blog > Bez kategorii > Jak przygotować się do wizyty u trychologa?

Jak przygotować się do wizyty u trychologa?

Przygotowanie klienta do wizyty trychologicznej jest podstawą do prawidłowego zdiagnozowania skóry głowy, jakiego jest ona rodzaju, w jakim stanie są mieszki włosowe, skóra głowy itd. Ważne aby przed wizytą nie myć głowy przez jeden, do trzech dni. Potrzebne jest to do sprawdzenia w badaniu obrazowym, trichoskopii, w jakim stopniu działają gruczoły łojowe, czy nie ma nadprodukcji łoju, czy skóra nie jest przesuszona oraz jaki jest stopnień keratynizacji naskórka.

Oprócz mycia głowy ważne jest aby nie farbować włosów do trzech tygodni przed badaniem. Farba zaburza widoczność realnego stanu skóry, dodatkowo działa na skórę jak ostry peeling i również to może prowadzić do błędnego odczytu jej stanu i rodzaju.

Ważnym, ale niekoniecznym w przygotowaniu do wizyty jest wcześniejsze poddanie się badaniom krwi, bądź przyniesienie wcześniej już zrobionych. Przyniesione wcześniej badania skracają ilość przebytych wizyt i pozwalają na szybsze zweryfikowanie przyczyny łysienia i jego rodzaju. Przed przyjściem na wizytę warto sporządzić sobie listę informacji o sobie. Powinno to obejmować wszelkie ostatnie zmiany w życiu lub jakikolwiek stres, który może potencjalnie być przyczyną utraty włosów. Może być potrzebne sporządzenie listy wszelkich medycznych leków, przebytych operacji, przebytych stanów zapalnych oraz informacje na temat regularności cyklów miesiączkowych, regularności posiłków, rodzajów owych posiłków. Najlepiej sporządzić tego typu informacje, w razie gdyby umysł stał się „pusty” podczas spotkania. Wszystkie te czynności zmniejszają liczbę wizyt oraz skracają proces terapii.

PROMOCJE HAIR MEDICA ZABIEGI Do końca stycznia wizyty finansowane z programu Zdrowe Włosy: REZERWACJA WIZYTY
fff