Hair Medica - Klinika Włosów > Blog > Bez kategorii > KOFEINA I JEJ DZIAŁANIE NA WŁOSY

KOFEINA I JEJ DZIAŁANIE NA WŁOSY

Kawa bogata jest w zwalczające choroby antyoksydanty. Proces antyoksydacji polega na opóźnianiu utleniania danych substancji w organizmie. Przetwarzanie ziaren w wysokich temperaturach wydobywa z nich mnóstwo korzystnie działających związków na organizm człowieka. Im ciemniejszy odcień kawy, tym jej właściwości są lepsze. Kofeina pozyskiwana jest zarówno z ziaren kawy jak także liści herbaty lub guarany.

Kofeina znajdująca się w preparatach trychologicznych i zastosowana na skórę głowy stymuluje wzrost włosa oraz zahamowuje ich wypadanie poprzez zahamowanie działania DHT, które powstaje w wyniku przemiany testosteronu przez 5alfa-reduktazę w dihydrotestosteron (DHT). Kofeina zmniejsza niekorzystne działanie hormonu stresu na cebulkę włosa. Kofeina sprawia że cebulki włosów są lepiej odżywione poprzez jej właściwości drenujące- pobudzające mikrokrążenie. Ma także dobroczynny wpływ na kondycje samych włosów, ponieważ wzmacnia ich strukturę, wygładza, dodaje blasku oraz ociepla ich barwę.

Ponieważ kofeina jest szybko usuwana przez organizm, zawierające ją kosmetyki muszą być stosowane regularnie, by uzyskać najlepsze efekty. Aby aktywować działanie kofeiny, należy pozostawić preparat na 2-5 min. na skórze głowy.
Preparaty w których składzie znajduje się kofeina mogą powodować zaczerwienienie i delikatne odczucie gorąca na skórze. Szczególnie odczuwalne mogą być takie zjawiska u osób z wrażliwą skórą głowy, a także u kobiet w ciaży.

Do końca kwietnia wizyty finansowane z programu "Zdrowe Włosy"
Wybierz usługę
Wybierz miasto
Rezerwuj wizytę
fff