Łysienie telogenowe

Problem łysienia dotyka coraz to większej ilości osób, często jest to jeden z pierwszych sygnałów, że w naszym organizmie może dziać się coś niepokojącego. Bardzo często spotykanym problemem jest łysienie telogenowe. Jest to schorzeniem, które może mieć wiele przyczyn powstawania. Dzieje się tak, ponieważ działanie niekorzystnego czynnika na komórki włosa w fazie anagenu, skraca tą fazę na korzyść fazy telogenu i prowadzi to do szybszego wypadania włosów.

Takie łysienie może być symptomem rozwijającej się choroby. Najczęstszymi przyczynami łysienia telogenowego są choroby tarczycy zarówno nadczynność jak i niedoczynność. Przyczyną mogą być również zaburzenia hormonalne, np.: PCOS, choroby nadnerczy, wszystkie choroby, w których przebiegu możemy zaobserwować, wzrost poziomu hormonów androgenowych lub spadek estrogenów. W takich przypadkach dla zahamowania wypadania włosów, ich odrostu jak i ogólnego zdrowa konieczne jest leczenie wdrożone przez lekarza, mające na celu ustabilizowanie hormonów. Ten przypadek łysienia jest odwracalny pod warunkiem prawidłowego odnalezienia przyczyny i leczenia.

Dla postawienia prawidłowej diagnozy konieczne jest wykonanie badań krwi z których absolutnie konieczne są:

 TSH, ft3, ft4, anty TPO, anty TG, USG, androstendion, prolaktyna, DHEAS, testosteron wolny, estrogeny ( estradiol), żelazo,  ferrytyna, cynk, wit B12 i D3.

Mając komplet badań i szczegółowy wywiad oraz po przeprowadzonym badaniu trychoskopii, trycholog może ocenić jaka jest przyczyna łysienia. Pozwoli to na skierowanie pacjenta w razie potrzeby do odpowiedniego specjalisty oraz wdrożenie odpowiedniej terapii .

Trychoterapia z użyciem preparatów trychologicznych takich jak lotiony, serum czy szampony, jest uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Poprzez delikatne ale skuteczne oczyszczanie, normalizację pracy gruczołów łojowych, silne nawilżanie czy odżywienie poprawiające dynamikę odrostu trychoterapia przywraca prawidłowe funkcjonowanie skóry, natomiast nie wyleczy przyczyny łysienia, dlatego konieczne jest dla skuteczności leczenia zdiagnozowanie przyczyny i odpowiednie leczenie farmakologiczne, oraz trychoterapia która wspomoże i przyśpieszy efekty.

PROMOCJE HAIR MEDICA ZABIEGI Do końca maja wizyty finansowane z programu Zdrowe Włosy: REZERWACJA WIZYTY
fff