Hair Medica - Klinika Włosów > Blog > Bez kategorii > Peptydy miedzi sposobem na wypadanie włosów

Peptydy miedzi sposobem na wypadanie włosów

Peptydy miedzi, jako składniki kosmetyczne, należą do grupy peptydów biomimetycznych. Są to cząsteczki imitujące naturalne związki występujące w skórze. Miedź jest związkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszej skóry, przydatków oraz całego organizmu. Wpływa ona na przepływ impulsów nerwowych, uczestniczy w transporcie tlenu do komórek, jest naturalnym przeciwutleniaczem oraz wspomaga gojenie się ran i regenerację skóry. Dlatego ważne jest aby dostarczać właściwe ilości tego pierwiastka wraz z pożywieniem.

Już w XIX wieku zaobserwowano zwiększony wzrost włosów wokół ran posmarowanych maścią z miedzią. To zjawisko skłoniło naukowców do badań nad właściwościami tego metalu. Odkryli oni naturalnie występujący w organizmie ludzkim peptyd miedzi inaczej nazywany copper peptide. Odpowiada on za regenerację tkanek, poprzez pobudzenie fibroblastów do syntezy białek podporowych skóry. Wpływa pozytywnie na aktywność komórek macierzystych skóry i mieszków włosowych. Hamuje działanie enzymu, 5-α-reduktazy, odpowiedzialnej za łysienie.

Doktor Loren Pickard zajął się dokładnym badaniem właściwości peptydu miedzi. Zauważył, że stosowanie tego związku przez 14 dni przyspieszyło wzrost włosa i powiększyło mieszek włosowy 4-8 krotnie. Inne badania doktora Bernarda Kalisa dowiodły, że stosowanie peptydu miedzi zmieniło stan uśpienia włosa (telogen), w stan wzrostu włosa (anagen).

Systematyczne stosowanie preparatów z peptydami miedzi aktywuje macierz komórkową do produkcji nowych włosów oraz zahamuje działanie enzymu powodującego łysienie. Można osiągnąć nim lepsze efekty niż 5% minoksydylem. Dodatkowym wzmocnieniem działania związków miedzi jest zastosowanie infuzji tlenowej oraz mezoterapii igłowej, co skróci czas przejścia składnika aktywnego do głębszych warstw skóry.

PROMOCJE HAIR MEDICA ZABIEGI Do końca stycznia wizyty finansowane z programu Zdrowe Włosy: REZERWACJA WIZYTY
fff