Hair Medica - Klinika Włosów > Blog > Bez kategorii > Suplementacja i zdrowa dieta wzmacniająca włosy

Suplementacja i zdrowa dieta wzmacniająca włosy

Większość osób wie, że oprócz dobrze dobranych kosmetyków i prawidłowej pielęgnacji włosów bardzo ważne jest zdrowe odżywianie. Macierz włosowa jest strukturą, która pobiera wszystkie niezbędne składniki mineralne i witaminy bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju i jakości wyrastającego włosa.
Poniżej kilka słów o poszczególnych makroskładnikach wpływających na kondycję naszych włosów i ich prawidłowy wzrost.

Słowo keratyna jest zapewne wszystkim dobrze znane – to białko budujące skórę, włosy i paznokcie. Jej niedobór może powodować problemy z wymienionymi strukturami. Jeżeli zależy nam na prawidłowym wzroście włosa i jego jakości na pewno musimy zwrócić uwagę na odpowiednią podaż dobrej jakości białka w swojej diecie. Źródłami niezbędnych aminokwasów: cysteiny i metioniny (które przede wszystkim wchodzą w skład keratyny) są: mięso czerwone (cielęcina, wołowina), drób, nasiona roślin strączkowych, produkty zbożowe, nasiona, orzechy, jogurty.

Oprócz białka, istotny wpływ na zdrowie naszych włosów mają tłuszcze. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na tłuszcze roślinne. Kwas linolenowy, linolowy oraz długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe biorą istotny udział w budowie naszego naskórka, czyli podłoża, z którego wyrasta włos. Tym samym, jeżeli w naszym odżywianiu zabraknie odpowiedniej podaży tych kwasów tłuszczowych, będzie prowadziło to do powolnego osłabienia, a nawet utraty włosów. Prozdrowotne kwasy tłuszczowe znajdziemy przede wszystkim w rybach morskich, orzechach, nasionach Chia, tranie, kiełkach oraz świeżo zmielonym siemieniu lnianym. Trzeba zaznaczyć, że odpowiednia obróbka termiczna tego rodzaju tłuszczów jest bardzo ważna, gdyż mają one zdolność do szybkiego utleniania się i tracą swoje wartości.

Witaminy oraz składniki są również nieodzowną częścią diety. Dlatego też aspekt mikroelementów został poruszony w poprzednich artykułach.

Do końca marca wizyty finansowane z programu "Zdrowe Włosy"
Wybierz usługę
Wybierz miasto
Rezerwuj wizytę
fff