Osocze bogatopłytkowe – terapia na łysienie i nadmierne wypadanie włosów

Terapia łysienia i nadmiernego wypadania włosów osoczem bogatopłytkowym (plasma reach platelets)

t1W terapii osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się potencjał własnego organizmu do odbudowy tkanek. Osocze bogatopłytkowe poprzez uwalniane czynniki wzrostu ma wpływ na tworzenie się nowych naczyń włosowatych oraz nowych struktur kolagenu. Czynniki wzrostu znajdują się w płytkach krwi każdego człowieka.

Koncentrat osocza bogatopłytkowego zawiera oprócz czynników wzrostu cytokiny, chemokiny stymulujące poszczególne fazy regeneracji. Czynniki wzrostu aktywują chemotaksję komórek, namnażanie i różnicowanie, wywołują migrację komórek macierzystych oraz zwiększają produkcję kolagenu. Najważniejsze z nich to VEGF (czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego), biorący udział w tworzeniu sieci naczyń krwionośnych- wzmacnia unaczynienie, dzięki czemu mieszki włosowe są lepiej odżywione i produkują zdrowsze, mocniejsze włosy, PDGF( płytkowy czynnik wzrostu) stymulujący podział komórek (mitoza), TGF (transformujący czynnik wzrostu) regulujący namnażanie i różnicowanie komórek oraz FGF (czynniki wzrostu fibroblastów) stymulujące powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz wspomagające wzrost komórek.

t2

Osocze bogatopłytkowe skuteczne w walce z łysieniem

Na przestrzeni ostatniej dekady przeprowadzono wiele badań klinicznych, potwierdzających korzyści terapeutyczne w stosowaniu osocza bogatopłytkowego  w celu przyśpieszenia procesów naprawczych tkanek, w tym pozytywny wpływ na porost włosów.
Osocze bogatopłytkowe jest materiałem autologicznym (naszą własną tkanką), co gwarantuje bezpieczeństwo i brak działań niepożądanych. Pierwszy etap zabiegu stanowi pobranie krwi od pacjenta do specjalnych probówek, następnie krew zostaje odwirowana w wirówce, po czym przygotowywany jest koncentrat osocza bogatopłytkowego. Uzyskane osocze podaje się w miejsca przeznaczone do leczenia w formie mezoterapii na nadmierne wypadanie włosów. Zalecane jest wykonanie 3 lub 4 zabiegów w odstępach czasowych 4 do 6 tygodni.

Finansowane usługi z programu Zdrowe Włosy SPRAWDŹ >>
fff