Zabieg trychorekonstrukcji dla włosów suchych, łamliwych

Jest to bardzo popularny zabieg przeznaczony dla włosów osłabionych , suchych , łamliwych. Powoduje, że włosy są odbudowane, wzmocnione, nawilżone i lśniące.
Zabieg wykonuje się przy połączeniu czterech produktów, które zawiarają technologię powodująca regenerację łańcuchów białkowych (peptydowych), których zniszczenie spowodowało osłabienie włosów i ich złą kondycję. Dodatkowo w preparatach znajduje się także połączenie 19 aminokwasów, które dzięki odpowiedniemu zestawieniu składem przypominają naturalną keratynę występująca w ludzkich włosach. Aminokwasy podzielone są na te które odbudowują korę i rdzeń oraz takie, które odnawiają łuskę włosa.

W produktach przeznaczonych do rekonstrukcji włosa znajdują sie również substancje pochodzenia roślinnego takie jak m.in. masło shea, które głeboko nawilża i wygładza włosy, aloes który odżywia, nabłyszcza i nawilża włosy, a także dodaje im puszystości oraz olejek jojoba, który wzmacnia cebulki włosowe, ułatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu się i ochrania włókno włosa przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia włosa, zapobiega łamliwości oraz nadaje blasku włosom.

Zabieg składa się z 4 etapów:
1) OCZYSZCZANIE- dokładnie oczyszcza włosy z wszelkim zanieczyszczeń
2) WYGŁADZANIE- wyrównuje powierzchnię, włosy staja się gładkie
3) REKONSTRUKCJA- odbudowanie i regeneracja struktury włosa
4) NAWILŻANIE- intensywne nawilżenie włosów. Włosy stają się miękkie i lśniące
Przed wykonaniem zabiegu wykonuje się dokładną analizę włosa, która jest przeprowadzona przez trychologa, który dobiera intensywność kuracji w zależności od potrzeb i stanu włosów.