Modelowanie i czesanie włosów

Każda kobieta chce cieszyć się ładnie ułożoną fryzurą nie tylko od święta, ale każdego dnia. Dobrze dobrana i wykonana fryzura to element podkreślający atuty urody, który zwraca uwagę otoczenia. W zależności od rodzaju uroczystości i oczekiwań klientki fryzjer zadba o wymodelowanie i uczesanie włosów zgodnie z obecnymi trendami i zasadami doboru dopasowanymi do m.in. kształtu twarzy.

Modelowanie włosów codzienne

Panie chcą czuć się komfortowo i zadbanie każdego dnia, dlatego coraz bardziej powszechne i lubiane staje się modelowanie włosów klasyczne, codziennie. Powinno być proste, łatwe do utrzymania i praktyczne. Fryzury te są dobierane zawsze zgodnie z życzeniem klientki, panującymi trendami, nie towarzyszy im imprezowa ekstrawagancja. Włosy powinny być lśniące, wypielęgnowana i dobrze ułożone. Włosy modeluje się na szczotkę, upina klasycznie bądź tworzy się czy fale. Fryzura powinna przetrwać spokojnie do kolejnego mycia.

Każdy zabieg modelowania poprzedzony jest myciem skóry głowy i włosów, a czas nie przekracza zwykle 60 min.

Czesanie włosów na specjalne okazje

Fryzury okolicznościowe są wykonywane praktycznie w każdym gabinecie fryzjerskim, ich celem jest sprawienie by kobieta poczuła się naprawdę wyjątkowo. Są zdecydowanie śmielsze, bardziej rozbudowane, nierzadko artystyczne w porównaniu do modelowania czy czesania codziennego.

Specjalne okazje, na które korzysta się z tego typu czesania mogą być bardzo różne od balu sylwestrowego, przebierańców przez studniówkę, wesele po uczesanie komunijne. W zależności od wizji klienta i inwencji twórczej fryzjera uczesanie może być z włosów rozpuszczonych lub spiętych. Ostatnimi czasy popularne są różnego rodzaju loki, fale z różnymi dodatkami, ozdobami w zależności od okazji np. świeże kwiaty, brokat, broszki, pióra, tkaniny. Każda fryzura musi być odpowiednio utrwalona, przygotowana tak by przetrwać wiele godzin.