Strzyżenie włosów

Strzyżenie jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w gabinecie fryzjerskim, z którego równie często korzystają kobiety oraz mężczyźni w różnym wieku.

Istnieje bardzo wiele technik strzyżenia, dzięki którym jest możliwa do uzyskania praktycznie każda wymarzona przez klienta fryzura. Wystarczy trafić na odpowiedniego profesjonalistę i określić swoje pragnienia.

 

Istnieje wiele rodzajów strzyżeń, podstawowe to:

 

Strzyżenie krótkie

zazwyczaj nie wymaga większej pielęgnacji ani poświęcenia dużej ilości czasu podczas stylizacji. Jest wtedy kiedy uszy i kark są odkryte. Dla jej właściwego utrzymania i zachowania świeżości w wyglądzie konieczne są częste wizyty u fryzjera, nawet co 6 – 8 tygodni.

 

Strzyżenie bob

klasyka wśród fryzur, która nigdy nie wyszła z mody. Pasuje dla każdego niezależnie od wieku. Włosy zazwyczaj nie przekraczają wysokości poniżej brody, nigdy nie powinny sięgać poniżej linii ramion. Klasyfikowany jest do fryzur krótkich. Istnieje jego wiele odmian jak cieniowany, prostokątny, kręcony czy pełny.

 

Strzyżenie półdługie

określa się kiedy linia włosów zatrzymuje się na wysokości ramion. Podobnie jak bob, może przybierać wiele form, które dobieramy z uwzględnieniem naturalnego włosa, oczekiwań klientki. Włosy dłuższe wymagają poświęcenia więcej czasu na stylizację, a zwłaszcza dodatkową pielęgnację. Posiadaczki fryzur tego typu powinny zaopatrzyć się z specjalistyczne olejki, spraye ochronne, które będą przeciwdziałały uszkodzeniom mechanicznym oraz rozdwajaniu końcówek.

 

Cieniowanie

polega na skracaniu długości włosów z jednoczesnym tworzeniem formy stopniowanej. Charakteryzuje się zróżnicowaniem w długości włosów, od krótszych do dłuższych w równomierny sposób. Nadaje fryzurze formę i objętość. Efekt końcowy uzależniony jest od wybranego przez klienta stylu.

 

Effiliage

technika stosowana gdy klient życzy sobie mieć efekt lżejszej oraz łatwiejszej do ułożenia fryzury. To przerzedzenie włosów z jednoczesnym zróżnicowaniem długości. Nie polecana w przypadku cienkich włosów.

 

Strzyżenie pełne

jest wtedy kiedy wszystkie boki fryzury są równe, nie występuje różnica w długościach przez brak cieniowania. Nadaje fryzurze grubości, objętości pod warunkiem, że włosy nie są zbyt ciężkie.

 

Grzywka

może być prosta, asymetryczna o różnych długościach.