Trychobarberstwo

Trychobarberstwo rożni się od klasycznego barbestwa uwzględnieniem szeroko pojętej prewencji i profilaktyki problemów skóry głowy, również skóry zarostu. Dzięki temu specjalista podczas każdej wizyty jest w stanie w krótkim czasie, wykorzystując kilka prostych działań usunąć każdy problem skóry głowy, jak: łupież, łojotok, sucha i wrażliwa skóra głowy oraz każdy rodzaj łysienia. Trychobarberstwo jest gwarancja otrzymania usługi na najwyższym poziomie, a tym samym uzyskaniem najlepszego efektu w postaci pięknie wypielęgnowanych, zdrowych włosów.
Dla części z nas barbestwo brzmi dość tajemniczo. Zazwyczaj kojarzy się z czymś pomiędzy fryzjerem, a golibrodą. O co więc dokładnie chodzi? Czym zajmuje się barber? Wbrew pozorom, ponieważ barberstwo w Polsce jest raczej czymś nowym, zawód barbera ma dość długą tradycję.
Męskie fryzjerstwo, nie jest do końca dobrym porównaniem barberstwa, gdyż głównym jego celem jest zajmowanie się męskim zarostem, nie jedynie włosami na głowie. Golibroda to również nie to, gdyż barberstwo to szereg zabiegów pielęgnacyjnych jak peeling, balsamowanie czy olejowanie. Podsumowując barber to połączenie umiejętności fryzjera i golibrody co tworzy zupełnie nowy zawód. Miejscem pracy barbera jest barber shop, czyli miejsce stworzone z myślą wyłącznie o mężczyznach, coś jak męskie SPA.
Korzenie barberstwa sięgają XII wiecznej Anglii gdzie barberzy pełnili funkcje pomocników klasztornych mnichów.
W obecnej chwili w profesjonalnym barber shopie można skorzystać z szerokiego wachlarzu usług jak: podcinanie zarostu, trymowanie brody, golenie maszynką lub brzytwą, farbowanie, odsiwianie oraz zabiegi stylizacyjne bród. Pierwszorzędną kwestią jest przeprowadzenie wstępnej konsultacji barberskiej aby idealnie połączyć oczekiwania klienta z kształtem twarzy, rodzajem i ilością włosów by stworzyć nowy, indywidualny wizerunek