Trychoprostowanie włosów

Klasyczny zabieg keratynowy na włosy nie jest już jedyną możliwością na posiadanie trwale wygładzonej, pięknej łodygi włosa… Dzięki ciągłemu rozwojowi branży beauty i stale rosnącej poprzeczce stawianej przez wymagających klientów coraz mocniej dbających również o aspekty zdrowotne i prewencyjne trychozabieg keratynowy na włosy stał się strzałem w dziesiątkę jako trwała metoda odbudowy uszkodzonej łodygi włosa. Zabieg jest przeznaczony dla posiadaczy mocno zniszczonych włosów, puszących się, słabych.

Czym jest trychozabieg keratynowy i czym różni się od zwykłego zabiegu keratynowego? Otóż różni się dzięki wykonaniu głębokiego detoksu skóry głowy oraz aktywacji żywych komórek włosa, co powoduje pobudzenie krążenia, wzrost natlenienia i odżywienia. Efektem tego będzie pobudzenie procesu keratynizacji przez co zostanie wyprodukowana lepszej jakości keratyna – budulec włosa, a więc odrastający włos będzie mocniejszy i grubszy. Kolejne pozytywy to m.in. odrost nowych włosów, przyspieszony porost czy wydłużenie fazy wzrostu włosa.

 

Keratyna, a komórka włosa

Keratyna jest białkiem, którego we włosie jest od około 65 – 90%. Od jakości keratyny uzależniony jest wygląd włosa. Im jest jej mniej, głównie przez niewłaściwą , agresywną pielęgnację czy chemię fryzjerską tym włos jest bardziej zniszczony, porowaty, suchy. Należy pamiętać, że włos to nie tylko to co widzimy. Bardzo ważna, bo żywa, część włosa znajduje się wewnątrz skóry i to jest nasza “ukryta fabryka” włosa. To od tego co dzieję się pod skórą, w cebulce włosa jest uzależniona jakość wyrastającego włosa, czy będzie mocny i lśniący, czy słaby i matowy. Cebulka włosa jest podatna na bodźce z zewnątrz, aktywna biologicznie stąd kiedy poddamy ją działaniu składników aktywnych z preparatów trychologicznych jak np. komórki macierzyste wyprodukuje grubszy i mocniejszy włos. Łodyga włosa, część, którą widzimy jest poddawana klasycznej procedurze zabiegu keratynowego, uzależnionej od zaleceń producenta. Czyli wprowadzenie keratyny w łodygę włosa, co da natychmiastowy efekt wygładzenia.

 

Efekty

Dodanie elementu aktywizującego naturalne mechanizmy organizmu do zabiegu keratynowego to najmądrzejsze rozwiązanie, ponieważ w tym samym czasie można uzyskać wymarzony efekt gładkich i lśniących włosów (nietrwały, gdyż keratyna z czasem się wypłucze) oraz trwały efekt w postaci wyprodukowania przez komórki włosa lepszej keratyny, czyli odrastający włos będzie mocniejszy, grubszy i lśniący!

Zyskujemy:

  • trwały efekt
  • mocniejsze i grubsze włosy
  • idealnie oczyszczona skóra głowy
  • naturalna stymulacja komórek włosa
  • prewencja przeciwstarzeniowa włosa

 

Trychozabieg keratynowy na włosy – krok po kroku

Zabieg można wykonać manualnie, a więc wprowadzając po kolei preparaty wykonując masaż relaksacyjny skóry głowy oraz dodatkowo wykorzystując technologię infuzji tlenowej, co zwiększa przenikalność składników aktywnych i natlenienie.

 

Procedura składa się z 3 kroków:

  • detoksykacja
  • przeprowadzenie klasycznego zabiegu keratynowego
  • ampułka silnie stymulująca

 

KROK 1 – Detoksykacja

Polega na aplikacji preparatu głęboko detoksykującego skórę głowy przy pomocy masażu lub technologii infuzji tlenowej. Czas trwania to około 3 – 5 minut.

 

KROK 2 – Zabieg keratynowy na włosy

Standardowy proces modelowania włosów czy wykonanie upięcia.

 

KROK 3 – Aktywizacja

Polega na aplikacji na skórę głowy silnie stężonej ampułki np. na bazie komórek macierzystych przy pomocy masażu lub technologii infuzji tlenowej. Czas trwania to około 3 – 5 minut.

 

Zabieg zalecany jest dla wszystkich klientów borykających się z problemem mocno uszkodzonej łodygi włosa, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie czas i oczekują możliwie najtrwalszych rozwiązań. Prezentowane łączy klasyczne, fryzjerskie podejście do łodygi włosa, czyli wtłaczanie w nią keratyny wraz z aktywizacją wewnętrznych części włosa celem trwałego wyprodukowania przez cebulkę grubszego, lepszej jakości włosa.

Po zabiegu zalecane jest ścisłe stosowanie się do zaleceń specjalisty, zarówno jeśli chodzi o martwą łodygę włosa – specjalne szampony keratynowe, jak i żywą jego część – wcieranie w skórę lotionów o działaniu witalizująco – energetyzującym np. na bazie roślinnych komórek macierzystych. Zagwarantuje to długotrwały efekt w postaci pięknych i zdrowych włosów.