Trychostrzyżenie włosów

Trychostrzyżenie od klasycznego strzyżenia różni się uwzględnieniem potrzeb wymagającej skóry głowy, która pozostawiona bez odpowiedniej opieki w konsekwencji przyczyni się do zmniejszenia ilości włosów na skórze głowy, pogorszeniu ich struktury oraz spowolnieniu wzrostu. “Trychododatek” do strzyżenia w postaci dwóch prostych kroków, poza istotnym działaniem prewencyjnym, czyni ten zabieg ceremonią dla zmysłów, dzięki unoszącej się woni olejków eterycznych oraz masażowi relaksacyjnemu, który towarzyszy podczas wprowadzania preparatów trychologicznych w głąb skóry.
Trychostrzyżenie rozpoczyna się detoksykacją skóry głowy, a kończy wprowadzeniem preparatu dobranego do potrzeb skóry, czyli w przypadku problemu z nadmiernym wypadaniem, łysieniem – ampułka energetyzująca, w przypadku łojotoku – seboregulująca, łupieżu – przeciwłupieżowa, suchej skóry głowy – silnie nawilżającej.

 

Efekty

Pierwsze efekty odczuwalne są już podczas pierwszych elementów zabiegu w postaci głębokiego odprężenia i relaksu. Następne to zdrowa, oczyszczona i właściwie nawilżona skóra głowy oraz pobudzone cebulki włosa.

Strzyżenie jest zabiegiem wykonywanym dość często, stąd wzbogacając go w “trycho” elementy, z każdym kolejnym trychostrzyżeniem będzie można zaobserwować:

  • poprawę jakości i struktury włosa, pogrubienie
  • wzrost odporności na niekorzystne czynniki zewnętrzne
  • wzrost elastyczności i połysku
  • przyspieszony porost włosów
  • nawilżona, czysta skóra głowy

 

Zabieg trychostrzyżenia – krok po kroku

Zabieg można wykonać manualnie, a więc wprowadzając po kolei preparaty wykonując masaż relaksacyjny skóry głowy oraz dodatkowo wykorzystując technologię infuzji tlenowej, co zwiększa przenikalność składników aktywnych i natlenienie.

 

Procedura składa się z 3 kroków:

  • detoksykacja
  • strzyżenie
  • ampułka dobrana do potrzeb skóry (stymulująca / seboregululacja / przeciwłupieżowa / nawilżająca)

 

KROK 1 – Detoksykacja

Polega na aplikacji preparatu głęboko detoksykującego skórę głowy przy pomocy masażu lub technologii infuzji tlenowej. Czas trwania to około 3 – 5 minut. Zastosowanie odpowiednio dobranego szamponu do skóry głowy i umycie.

 

KROK 2 – Strzyżenie

Standardowy zabieg strzyżenia.

 

KROK 3 – Aktywizacja

Polega na aplikacji na skórę głowy preparatu dobranego do potrzeb skóry głowy oraz włosów przy pomocy masażu lub technologii infuzji tlenowej. Czas trwania to około 3 – 5 minut.

 

Zabieg polecany jest dla wszystkich, zwłaszcza dla wymagających klientów ceniących sobie usługi na najwyższym, światowym poziomie, dbających o każdy detal oraz tych, którzy wyznają dewizę :’lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Jeśli zależy nam na mocniejszym i trwalszym efekcie np. zahamowania wypadania, usunięcia łupieżu, nadmiernego sebum, suchości należy rozpocząć kurację domową odpowiednio dobranymi przez specjalistę preparatami.