Łojotok

Określenie łojotok odnosi się do nadmiernej pracy gruczołów łojowych, gdzie wraz z przewlekłym stanem zapalnym powoduje łuszczenie, rumień, świąd skóry głowy.

Zalegająca na skórze warstwa sebum uniemożliwia prawidłowe jej funkcje zaburzając tym odżywianie cebulek. Włosy stają się tłuste, nieświeże i łatwo się brudzą w efekcie coraz cieńsze a zalegający u nasady łój sprawia, że pomimo mycia włos jest nieświeży i przyklapnięty. Podczas procesu utleniania łojotoku wydziela się specyficzny nieprzyjemny zapach. Nadmierne wydzielanie łoju może przyspieszyć wypadanie włosów i doprowadzić nawet do łysienia.

Leczenie łojotoku

Dla skutecznej kuracji niezbędne jest usunięcie nadmiaru sebum, aby umożliwić apsorbcję później stosowanych preparatów wzmacniających – zalecamy peelingi złuszczające nadmiar zalegającej warstwy oraz toniki regulujące pracę gruczołów łojowych.

Wydzielanie łoju jest niskie w dzieciństwie, w okresie dojrzewania osiąga maksymalny poziom i zmniejsza się w starszym wieku.

Może spowodować łojotok albo łojotokowe zapalenie skóry. Może być również objawem łysienia łojotokowego.Obecnie wizyty finansowane z programu Zdrowe włosy.

Rezerwacja dofinansowanej wizyty telefonicznie:


Rezerwacja dofinansowanej wizyty online:

Do końca marca wizyty finansowane z programu "Zdrowe Włosy"
Wybierz usługę
Wybierz miasto
Rezerwuj wizytę
fff