Leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy

Głównym objawem łojotokowego zapalenia skóry jest pojawienie się na powierzchni skóry rumieniowatych, łuszczących ognisk. Schorzeniu towarzyszy często przetłuszczanie, świąd skóry, nieprzyjemny zapach, wypryski. Najczęściej choroba dotyczy głowy i zwana jest także ciemieniuchą (u dzieci). U dorosłych spowodowana jest nadprodukcją oraz zaczopowaniem gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Często prowadzi do stanu zapalnego a nieleczona do wypadania włosów.

Diagnoza i leczenie

Choroba może być mylona z innymi schorzeniami, dlatego ważne jest postawienie właściwej diagnozy – że to, z czym mamy do czynienia, to właśnie łojotokowe zapalenie skóry. Leczenie każdego schorzenia przebiega bowiem inaczej i dobór odpowiedniego pozwala osiągnąć 100-procentowy skutek i powrócić do stanu sprzed choroby.

W tym przypadku często diagnozę przeprowadzamy w gronie kilku specjalistów – dermatologów, trychologów, biotechnologów.

Po pewnej diagnozie przechodzimy do leczenia. Prawidłowa metodyka oraz preparaty bazujące na naturalnych, niewywołujących sutków ubocznych substancjach, równoważą gruczoły przy produkcji łoju. Aby preparat seboregulujący mógł dotrzeć do gruczołu łojowego, stosujemy złuszczanie specjalnymi peelingami umożliwiającymi absorbcję preparatu leczniczego. Peelingi rozpulchniają zalegającą na skórze warstwę łoju, dzięki czemu późniejsze złuszczanie nie wywołuje podrażnień a wręcz ją zmiękcza dzięki zawartości hydrolizatu keratyny. Preparaty później stosowane eliminują stany zapalne, aby przywrócić skórę gładką, bez zaczerwień i wyprysków. Zabiegi i intensywne kuracje eliminują objawy w ciągu kilku tygodni.

 

Peelingi i nie tylko


Lecznicze peelingami, szamponami, kremami i płynami są główną metodą leczenia łojotokowego zapalenia skóry głowy. Peelingi bazować powinny na enzymach, kwasach salicylowych i owocowych. Szampony należy stosować naprzemiennie – zapobiega to przyzwyczajeniu się skóry do danego składnika czyszczącego, najlepiej zmieniać szampon co pół miesiąca (stosować 2 szampony naprzemiennie). Do wyregulowania flory bakteryjnej i osuszenia skóry, służą antyseptyczne i antybakteryjne płyny, nie obciążają skóry a mocno ją odświeżają. Skóra łojotokowa charakteryzuje się szybką reakcją na środki aktywne, niestety też szybko się do nich przyzwyczaja. Aby uniknąć wyhamowanej reakcji, środki należy stosować naprzemiennie i po osiągnięciu optymalnego efektu zmniejszyć częstotliwość ich stosowania.

Styl życia i domowe środki zmniejszające objawy łojotokowego zapalenia skóry:

  • Regularnie myj skórę i dokładnie spłukuj szampon, unikaj bardzo chemicznych środków czyszczących.
  • Unikaj produktów zawierających alkohol. Mogą one powodować nasilenie łojotokowego zapalenia skóry.
  • Jeśli masz brodę lub wąsy korzystniejsze w leczeniu będzie się ich pozbycie. Łojotokowe zapalenie skóry może być silniejsze na owłosionej skórze twarzy. Jeśli tak jest w Twoim przypadku – golenie może złagodzić objawy.
  • Unikaj drapania. Drapanie może zwiększyć podrażnienie i ryzyko infekcji. Zastosuj krem lub balsam, aby załagodzić swędzenie.
  • Jeśli Twoje dziecko ma ciemieniuchę, skórę głowy dziecka myj nawet raz dziennie. Kiedy szampon jest na skórze, wykonaj delikatny masaż szczoteczką z delikatnym włosiem. Warstwa stopniowo się złuszczy a skóra pozostanie czysta i świeża.

Zapraszamy na badania osoby o różnym natężeniu problemu. Stosowane przez nas kuracje w szybkim czasie łagodzą i leczą nawet najintensywniejsze stadia choroby. Prawidłowe rozpoznanie i szybka reakcja gwarantują przywrócenie komfortu i dobrego wyglądu.

  

OBECNIE WIZYTY DOFINANSOWANE Z PROGRAMU „ZDROWE WŁOSY”. ZAPRASZAMY.


– Idź do strony właściwego specjalisty w celu wyboru miasta i rezerwuj dofinansowaną wizytę online:

– Wybierz bezpośrednio miasto w którym chcesz umówić wizytę:

Więcej ...

– Rezerwuj dofinansowaną wizytę telefonicznie: (22) 82 99 420, kom. 799 036 777

Finansowane usługi z programu Zdrowe Włosy SPRAWDŹ >>
fff