Leczenie łuszczycy

Choroba ta objawia się zaczerwienionymi, samorzutnie odpadającymi wykwitami na skórze. Łuszczyca skóry głowy może mieć podłoże genetyczne, bardzo często jest wynikiem osłabienia układu odpornościowego pod wpływem życiowej traumy czy przewlekłego stresu. Należy do grupy chorób przewlekłych. Bywają okresy, gdy objawy są znacznie łagodniejsze, często jednak przechodzą do remisji i choroba znacznie się zaostrza.

Leczenie łuszczycy ma na celu:

  • Przerwanie cyklu, który powoduje zwiększone wytwarzania komórek skóry, zmniejszając w ten sposób stan zapalny i nagromadzanie zrogowaciałej warstwy.
  • Usunięcie łuski i wygładzenie skóry, co jest szczególnie istotne w terapiach miejscowych.

Istotnym elementem kuracji jest złuszczanie ognisk chorobowych specjalnie przystosowanymi do tego peelingami. W przypadkach bardzo intensywnych stadiów choroby – grubych, twardych skupisk łusek, miejsca te należy zmiękczyć specjalnymi olejkami rozpulchniającymi. Stosowane później peelingi złuszczają i usuwają nadmiar zalegającej łuski. Preparaty te bazują najczęściej na kwasie salicylowym, wygładzając skórę. Zawartość odpowiednich granulek gwarantuje złuszczanie bez podrażniania delikatnej skóry.

Zalecane przez specjalistów naszej kliniki peelingi, zwiększają wchłanianie później stosowanych leków do miejscowych. Leczenie trychologiczne wyróżnia się tym od innych, iż dużą wagę przykładamy do indywidualnej metodyki oraz wyeliminowania uporczywych objawów chorobowych. Świeża skóra oraz estetyczny wygląd wpływa na pozytywne samopoczucie zwiększając tym efektywność stosowanych kuracji.

Nasze kuracje

Kurację ściśle uzależniamy od zaawansowania choroby. Stosujemy odpowiednie substancje, często w ich największym dopuszczalnym stężeniu w celu wyeliminowania objawów chorobowych na długi czas, kilka lat lub resztę życia.

Wszyscy nasi pacjenci widzą poprawę oraz znaczną poprawę nawet po tygodniu od rozpoczęcia leczenia.

W przypadkach, kiedy chorobie towarzyszyło wypadanie włosów spowodowaliśmy jego zatrzymanie i odrost włosów, które wypadły.

Styl życia i działania łagodzące objawy łuszczycy:

  • Systematyczna higiena i pielęgnacja – jeśli to konieczne głowę należy myć nawet codziennie,
  • Ekspozycja skóry na niewielkie ilości światła słonecznego. Kontrolowana ilość światła słonecznego może znacznie poprawić stan skóry,
  • Stosowanie kąpieli solankowych,
  • Unikanie w diecie alkoholu, słodyczy, ostrych przypraw.

Skąd bierze się łuszczyca?

Jest to przykład choroby autoimmunologicznej, czyli takiej, w której organizm atakuje własne tkanki. Specjaliści w badaniu łuszczycy skóry głowy upatrują przyczyn genetycznych. Skłonność do zachorowania możemy więc odziedziczyć po rodzicach (70% ryzyka zachorowania). Chorobą nie można się zarazić. Najczęściej rozpoznaje się ją u osób młodych, w wieku od 10 do 40 roku życia. Wśród przyczyn wskazuje się również na zmiany hormonalne (np. w czasie ciąży), silny stres, infekcje oraz zażywanie niektórych leków. Do zachorowania przyczynić się mogą leki z grupy β-blokerów, preparaty przeciwko malarii, a nawet powszechnie stosowane środki przeciwbólowe stanowiące niesterydowe leki przeciwzapalne. Zmiany w układzie immunologicznym prowadzą do zapoczątkowania stanu zapalnego skóry. Podczas gdy zdrowy naskórek złuszcza się po około miesiącu, w łuszczycy zaledwie po czterech dniach.

Podstawą w leczeniu łuszczycy jest stosowanie preparatów o działaniu miejscowym. Pozwalają one usunąć nawarstwione, nieprawidłowo wykształtowane fragmenty naskórka. Preparaty takie jak ortykosteroidy, dziegieć, witamina D czy cygnolina hamują nadmierne tempo podziałów komórkowych i działają przeciwzapalnie. W codziennej pielęgnacji należy za wszelką cenę starać się unikać drapania ognisk zapalnych, choć swędzenie bywa bardzo dokuczliwe. Mycie powinno być bardzo delikatne. Warto sięgać po specjalne preparaty wspomagające leczenie.

Zapraszamy wszystkich borykających się z objawami schorzenia. Terapie są dobierane z udziałem kilku specjalistów z różnych dziedzin biorących udział w diagnozowaniu i leczeniu łuszczycy.

  

OBECNIE WIZYTY DOFINANSOWANE Z PROGRAMU „ZDROWE WŁOSY”. ZAPRASZAMY.


– Idź do strony właściwego specjalisty w celu wyboru miasta i rezerwuj dofinansowaną wizytę online:

– Wybierz bezpośrednio miasto w którym chcesz umówić wizytę:

Więcej ...

– Rezerwuj dofinansowaną wizytę telefonicznie: (22) 82 99 420, kom. 799 036 777