Wiedza

Trychologia – nauka o włosach należąca do działu medycyny i kosmetologii, która zajmuje się naukowym badaniem kondycji włosów i skóry głowy.
Specjaliści trycholodzy diagnozują: wypadanie włosów, łysienie, uszkodzenie włosów, przerzedzenie włosów, miniaturyzację mieszków włosowych; choroby skóry głowy: łupież, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, grzybicę, łuszczycę, wszawicę, trichotilomanię.
Dokładne badania i konsultacja zapewniają wykrycie przyczyny schorzenia co jest niezbędne do podjęcia efektywnego leczenia.

 

Choroby skóry głowy

Skóra głowy jest nietypową partią wśród obszarów skóry u ludzi, o dużej ilości receptorów i wysokim tempie produkcji sebum. Stosunkowo ciemne i ciepłe środowisko na powierzchni skóry głowy zapewnia przyjazną atmosferę dla powierzchownych zakażeń grzybiczych…Więcej

 

Choroby włosów

Większość ludzi traci dziennie od 50 do 100 włosów. Przy ilości 100,000 włosów na skórze głowy, ta ilość nie powinna powodować zauważalnych przerzedzeń włosów. Wraz z wiekiem, zazwyczaj włosy stopniowo stają się cieńsze. Inne przyczyny przerzedzenia włosów…Więcej

 

O włosach

Czytaj różne przydatne informacje o włosach…Więcej

 

Słownik

Ważne pojęcia związane z włosami…Więcej

 

Najczęstsze pytania

Jaki jest koszt wizyty?
– Zależny od miasta. Na stronach miasta jest informacja o cenie wizyty oraz o promocjach…Więcej