Keratyna do włosów

Keratyna to białko, z którego są zbudowane skóra, włosy i paznokcie. Jej niedobór może spowodować uszkodzenia i łamanie się włosów. W takim wypadku należy stosować specjalne preparaty z hydrolizowaną keratyną, która uzupełni niedobór naturalnych składników budujących strukturę włosów. Keratyna warunkuje kondycję naszych włosów oraz ich odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Aplikowana na włosy w trakcie zabiegu, jest ich naturalnym budulcem, odpowiedzialnych za kondycję i zdrowy wygląd. Co więcej, białko to, układa się w chemiczny łańcuch, co determinuje ich wygląd – decyduje o tym, czy włosy są proste, czy kręcone. W trakcie rozmaitych zabiegów kosmetycznych takich stosowanie lokówek czy też prostownicy wiązania te krótkotrwale zostają przerwane, co umożliwia ułożenie fryzury w dowolny sposób. Nie jest to jednak trwały efekt i stosunkowo szybko wiązania te powracają do poprzedniego stanu – wtedy nasze włosy przybierają tradycyjną formę.

Hydrolizowana keratyna jest składnikiem szamponów, odżywek, lakierów i innych preparatów do stylizacji włosów, odżywek typu „włos w płynie”. Jej celem jest regeneracja uszkodzonego włosa, tzn.uzupełnienie niedoboru naturalnych składników budujących strukturę włosa.

Wzmocnij swoje włosy na każdy dzień

Keratyna w kosmetykach do pielęgnacji włosów działa jak tarcza ochronna – zapobiega negatywnemu wpływowi promieni UV. Keratynowa regeneracja włosów jest przeznaczone dla kobiet, które codziennie zmagają się z puszącymi się, przesuszonymi i trudnymi do ułożenia włosami. Zabieg można także przeprowadzić na włosach farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych innymi zabiegami chemicznymi.

Zabieg keratynowy stosuje się w celu wzmocnienia, wygładzenia i wyprostowania włosów. Preparaty keratynowe, używane podczas zabiegu, zawierają nie tylko keratynę, która regeneruje uszkodzone włosy, lecz także antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, które trwale nawilżają włosy i dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kuracja keratynowa to nowoczesna i innowacyjna terapia, która odmieni twoje zniszczone włosy w piękne, gładkie i lśniące pukle.

Po zakończeniu zabiegu włosy są gładkie, proste, nawilżone, dogłębnie odżywione, zregenerowane, lśniące, sprężyste, podatne na stylizację. Włos ulega ogólnemu wzmocnieniu. Można go wykonać w przypadku każdego typu włosów, bez względu na to, czy są one kręcone, czy też falowane. Efekt jest widoczny niemal od razu.

Należy jednak pamiętać o tym, że przez okres około 48 godzin nie należy myć włosów ani poddawać ich działaniu wilgoci. W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu nie należy zgniatać włosów, np. nie wiązać ich w kucyk czy spinać klamerkami. Po tym okresie należy używać szamponów bez soli, stosować keratynowe odżywki oraz maski bez silikonów. Należy zrezygnować z produktów do stylizacji zawierających alkohol, ponieważ wysuszają one włosy.

Bezpieczny zabieg keratynowy

Zabieg keratynowy można wykonać jedynie w salonie fryzjerskim lub trychologicznym. Przed wykonaniem zabiegu włosy myjemy dwa razy, specjalnie dobranym do tego szamponem zawierającym wysokie stężenie składników stymulujących wzrost włosów oraz poprawiających ich strukturę, a następnie nakładamy specjalistyczną maskę z keratyną, która jest przeznaczona wyłącznie do tego typu zabiegu. Po nałożeniu maseczki siadamy pod sauną, z której wydobywająca się para wodna dobroczynnie wpływa na stan naszych włosów oraz skóry.

Ciepło i wilgoć powodują, że łuski włosów rozszerzają się a nałożone preparaty regenerujące lepiej wnikają w strukturę włosów i w skórę głowy. W końcowym etapie chłodne, zjonizowane powietrze i mgła powodują domknięcie łusek włosów tak aby zakończyć proces odżywiania. Zabieg trwa około 25 minut. Po wykonaniu zabiegu włosy stają się puszyste, lśniące, doskonale nawilżone oraz łatwe do rozczesania dokładnie takie jakie powinny być po wyjściu od fryzjera.

  

OBECNIE WIZYTY DOFINANSOWANE Z PROGRAMU „ZDROWE WŁOSY”. ZAPRASZAMY.


– Idź do strony właściwego specjalisty w celu wyboru miasta i rezerwuj dofinansowaną wizytę online:

– Wybierz bezpośrednio miasto w którym chcesz umówić wizytę:

– Rezerwuj dofinansowaną wizytę telefonicznie: (22) 82 99 420, kom. 799 036 777

Finansowane usługi z programu Zdrowe Włosy SPRAWDŹ >>
fff