Badanie skóry głowy

Badanie skóry głowy, jest bardzo istotnym elementem w celu postawienia prawidłowej diagnozy i podjęcia leczenia. Aby specjalista mógł określić stan hydro-lipidowej warstwy na skórze, nie należy jej myć na około dobę a włosów nie farbować na około miesiąc przed badaniem.

Udając się na badanie, spodziewać się należy pytań takich jak:

  • kiedy rozpoczął się problem,
  • jaka jest intensywność schorzenia,
  • czy występują podobne przypadki i uwarunkowania w rodzinie.

Etapy badań

Pierwszym etapem jest naoczne badanie i porównanie gęstości włosów w różnych partiach na głowie. Dysproporcja pomiędzy ilością włosów w różnych partiach może już wskazywać na konkretne schorzenie czy łysienie. Specjalna skala Norwood’a klasyfikuje łysienie typu męskiego. Z pomocą tej skali, specjalista określić może dokładne stadium łysienia i możliwości leczenia.

łysienie u mężczyzn

Kolejnym etapem jest delikatne przeciąganie palcami po włosach badanego. Jeżeli podczas testu wypadnie do 5 włosów, są to włosy telogenowe – w fazie spoczynku. Naturalnie wypadać może kilkadziesiąt włosów dziennie, tak niewielka ilość nie wskazuje na nadmierne wypadanie.

Do dokładnego badania skóry i włosów, stosowany jest specjalny trychoskop. Specjalista bada dany obszar przy zbliżeniu ok. 200x. Badanie to bardzo dobrze sprawdza się w diagnozowaniu problemów ze skórą głowy. Choroby takie jak: łojotok, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, grzybica często nie są w pełni widoczne gołym okiem. Dzięki trychoskopowi, trycholog jest w stanie określić:

  • poziom aktywności mieszków włosowych,
  • intensywność łysienia,
  • odrost włosów.
WIN_20140418_164839 WIN_20140924_150023

Często specjalista wyrywa klika włosów w celu zbadania kondycji cebulek włosów. Dzięki temu, określić może kondycję oraz odżywienie cebulek.

WIN_20141022_135522

Poza badaniami, specjalista przeprowadzi dokładny wywiad, aby na podstawie wszystkich elementów postawić dokładną diagnozę oraz zalecić najefektywniejszy plan leczenia.

  

OBECNIE WIZYTY DOFINANSOWANE Z PROGRAMU „ZDROWE WŁOSY”. ZAPRASZAMY.


– Idź do strony właściwego specjalisty w celu wyboru miasta i rezerwuj dofinansowaną wizytę online:

– Wybierz bezpośrednio miasto w którym chcesz umówić wizytę:

Więcej ...

– Rezerwuj dofinansowaną wizytę telefonicznie: (22) 82 99 420, kom. 799 036 777

Finansowane usługi z programu Zdrowe Włosy SPRAWDŹ >>
fff