Trycholog

Trycholog jest specjalistą zajmującym się schorzeniami związanymi ze skórą głowy oraz włosami. Trycholog powszechnie jest traktowany jako lekarz od włosów.
Do końca lipca badania trychologiczne są finansowane z programu Zdrowe Włosy. W niektórych miastach w 100%, w niektórych częściowo. Poniżej wybierz miasto żeby poznać terminy wizyt oraz finansowanie.
Możesz również rezerwować bezpłatną wizytę online/telefon >> Rezerwuj wizytę online/telefon >>

Wybierz miasto
i rezerwuj wizytę online
Wybierz kategorię usług
Wybierz miasto
PRZEJDŹ »

W naszej klinice trychologami są kosmetolodzy, absolwenci uniwersytetów medycznych..

Zapraszamy na wizyty do naszych trychologów osoby, które mają problemy ze skóra głowy, z włosami. Zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia się do nas po zauważeniu niepokojącej sytuacji z włosami czy skórą. Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100 procentowe wyleczenie.

Nasi trycholodzy dokładnie zbadają skórę głowy przy pomocy mikrokamery czy mikroskopu, wykonają trichogram oraz trichoskopię w celu postawienia dokładnej diagnozy aby móc w pełni wyeliminować problem i powrócić do stanu sprzed choroby.

Nasi trycholodzy bezpośrednio współpracują z psychologami, psychiatrami, endokrynologami czy dietetykami. Współpraca i wspólne stawianie diagnozy eliminuje jakiekolwiek pomyłki w diagnozach.

Specjalista trycholog w klinice Hair Medica diagnozuje i leczy wypadanie włosów, wszystkie rodzaje łysienia, łuszczycę, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry, przetłuszczanie się włosów, wszystkie zapalenia skóry głowy a także zajmuje się poprawą struktury włosów.

W klinice wykonywane są również wszystkie zabiegi stosowane w trychologii.
Zabiegi przeciw wypadaniu, stymulujące, uspokajające, przeciw zapaleniom, 4 rodzaje mezoterapii, zabiegi tlenem , dwutlenkiem węgla, naświetlania, elektrostymulacje i inne.

Pacjent może leczyć się w domu lub być pod ciągłą opieką trychologa przychodząc cyklicznie raz w tygodniu na zabieg i kontrolę.

Klinika ma bezpośrednią współpracę z laboratorium wykonującym badania hormonalne, badania krwi. Jeżeli jest potrzeba pacjenci są kierowani na badania.

Wykonujemy również badania genetyczne na tendencję do łysienia androgenowego czy badanie pierwiastkowe włosa.

Trycholog prowadzi pacjenta aż do wyeliminowania problemu. Bardzo często efekty widzimy po miesiącu. W niektórych przypadkach leczenie trwa kilka miesięcy.

W każdym problemie związanym ze skórą głowy lub włosami jesteśmy w stanie pomóc.

Najważniejsze jest to żeby pacjent jak najwcześniej zgłosił się do trychologa. Mieszki włosowe żeby nie obumrzeć muszą być aktywne. Po długiej nieaktywności dochodzi do spłycania i zaniku mieszków.
Zapraszamy jak najszybciej żeby móc wykonać sztuczne pobudzanie w celu uniknięcia obumierania mieszków włosowych i odzyskania jak największej ilości włosów.

Poza leczeniem problemów mających wpływ na cykl życia włosa, trycholodzy zajmują się również pielęgnacją. W szybkim tempie doprowadzamy włosy do stanu że są grubsze i lśniące. Eliminujemy defekty w łodydze włosa które są powodowane często przez czynniki zewnętrzne jak słońce, elektryzowanie, czynniki chemiczne jak farbowanie czy zwykły wpływ środowiska.

W klinice wyprowadzamy z problemu osoby które korzystały nawet przez lata z porad dermatologa. Trycholodzy mają ogromne doświadczenie. Wszyscy razem zdiagnozowali ponad 150 tysięcy pacjentów.

Najważniejsze jest żeby odpowiednio zdiagnozować a następnie dobrać odpowiednie leczenie. Warto również profilaktycznie sprawdzić skórę głowy i stan włosów żeby uniknąć problemów w przyszłości.

 

Popularne miasta:

 


WARSZAWAKRAKÓWWROCŁAWKATOWICEPOZNAŃŁÓDŹGDAŃSKLUBLINRZESZÓWSZCZECINGDYNIAZIELONA GÓRABYDGOSZCZKIELCEOPOLEBIAŁYSTOKTORUŃCZĘSTOCHOWA
więcej miast >


 

Z jakim dokładnie problemem można udać się do trychologa?

 

Problemy z utratą włosów

Istnieje wiele rodzajów łysienia, które bez odpowiedniego leczenia mogą postępować. Nadmierna utrata włosów często jest objawem innych schorzeń wynikających z organizmu. Często poza leczeniem farmakologicznym wymagana jest kuracja trychologiczna, która będzie przedłużać aktywną fazę wzrostu włosa. Włosy będą wzmocnione a to co jest najbardziej istotne będą odrastać też nowe.

 • wypadanie włosów
 • łysienie
  • łysienie plackowate
  • łysienie androgenowe
  • łysienie telogenowe
  • łysienie łojotokowe
  • inne.

 

Problemy skórne

Podobnie jak przy wypadaniu skóra może reagować na to co dzieje się w organizmie – stres, zła dieta – mogą wpływać negatywnie na proces keratynizacji. Następstwem tego będzie szybsze złuszczanie się naskórka, świąd skóry głowy i podrażnienie. Rolą trychologa będzie tu działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i wyznaczenie takiej pielęgnacji, która wpłynie na lepszy komfort życia pacjenta. Rodzaj szamponu i częstotliwość jego stosowania przy problemach skórnych jest bardzo istotnym elementem kuracji.

 • łojotok
 • łojotokowe zapalenie skóry
 • atopowe zapalenie skóry
 • wszelkiego rodzaju zapalenia skóry głowy
 • swędzenie głowy
 • łupież
  • łupież tłusty
  • łupież suchy
  • łupież kosmetyczny
  • łuszczyca
  • grzybica skóry głowy

 

Problemy z teksturą włosów

Mogą być spowodowane nadmierną ekspozycją na ciepło lub silne chemikalia lub wieloma innymi obciążeniami i naprężeniami, którym na co dzień poddajemy włosy. Problemy z teksturą włosów zwykle bardzo dobrze reagują na odpowiednie dobrane leczenie, ponieważ raz odkryte przyczyny często możemy całkowicie zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować.

 • zaburzenia struktury łodygi włosa
 • sucha łodyga włosa
 • zniszczona, sucha, łodyga włosa

 

Zagęszczanie włosów

Długotrwała utrata włosów często wymaga większej stymulacji mieszków włosowych, aby je na nowo zaktywizować – naturalne kuracje pobudzające porost nowych włosów. Jeśli minęło już zbyt wiele czasu i nasze mieszki uległy miniaturyzacji trycholog może zaproponować też dodatkowe metody zagęszczania takie jak np. mikropigmentacja, które sprawią, że pacjent czuje się dużo bardziej komfortowo.

 • naturalne trychologiczne zagęszczanie włosów
 • technologia nano – włókien
 • niechirurgiczne zagęszczanie włosów
 • mikropigmentacja skóry głowy
 • chirurgiczny przeszczep włosów

 

Trycholog – szczegółowe metody leczenia

Specjalista trycholog w czasie trychoterapii dobiera sposób leczenia w zależności od zdiagnozowanego schorzenia, bazuje głównie na kuracjach domowych z wykorzystaniem preparatów trychologicznych oraz zabiegów wykonywanych w gabinecie na miejscu.

 

Co to są preparaty trychologiczne?

Preparaty trychologiczne to specjalistyczne środki tworzone przez grono specjalistów w zakresie chorób skóry głowy i włosów. Oparte są głównie na naturalnych roślinnych olejkach eterycznych oraz wysoce stężonych składnikach aktywnych. Dzięki odpowiedniemu dobraniu substancji pod konkretny problem preparaty te bardzo szybko i skutecznie usuwają problemy skórne oraz spowalniają proces łysienia. Preparaty trychologiczne wpływają korzystnie nie tylko na zewnętrzną część skóry, ale także na żywą część włosa czyli mieszek włosowy. Dzięki temu, że zawarte w nich substancje aktywne mają zdolność do głębszej penetracji skóry. Ze względu na działanie możemy wyróżnić poszczególne linie:

 • detoksykacyjna – oczyszczająca – dzięki zastosowaniu tego etapu przyspieszymy metabolizm naskórka oraz cebulki włosa. Oczyszczenie skóry pozwoli na lepszą wchłanialność pozostałych preparatów z innych serii. Najlepiej sprawdza się jako pierwszy etap dobrze przeprowadzonej kuracji trychologicznej.
 • przeciwłupieżowa z podziałem na łupież suchy i tłusty – opiera się na bazie substancji oczyszczających, przeciwzapalnych oraz przeciwświądowych. Szybko i skutecznie usuwa łupież suchy i tłusty przywracając równowagę skóry głowy dając uczucie komfortu. Produkty z tej serii te są bardzo skuteczne w przypadku problemów z zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry a ponadto zapewniają długotrwałą świeżość i nawilżenie.
 • antyłojotokowa – jest przeznaczona do skóry łojotokowej. Dzięki zawartości olejków eterycznych i oligeelementów normalizuję pracę gruczołów łojowych, utrzymując odpowiedni poziom powłoki hydrolipidowej.
 • hamująca łysienie – linia ta spowalnia proces łysienia, przeciwdziała miniaturyzacji mieszków włosowych typowych przy łysieniu androgenowym.
 • wzmacniająco – odżywcza – seria ta wydłuża żywot włosów, dzięki czemu wypada ich znacznie mniej, dodatkowo ma na celu poprawę ich witalność. Włosy stają się gęstsze, zdrowsze, nabierają więcej blasku i witalności.
 • stymulująca porost – pobudza metabolizm komórek macierzystych w cebulkach włosów, wzmacnia strukturę włosów. Stają się zdrowsze, mocniejsze i pełne objętości.
 • pielęgnacyjna – seria preparatów skierowanych na łodygę włosa, działających nawilżająco, wygładzająco, nadają właściwą fakturę zniszczonym i pozbawionym blasku włosom.

Wśród preparatów trychologicznych wyróżniamy : peelingi, szampony, ampułki, lotiony i maski.
Warto wspomnieć, że produkty trychologiczne nie obciążają struktury włosa, działają oczyszczająco na ujścia mieszków, usprawniają mikrokrążenie skóry głowy dzięki czemu włosy są lepiej odżywione i wzmocnione.

 

 

Jakie zabiegi wykonuje trycholog?

Zabiegi trychologiczne uzupełniają kurację domową, dzięki czemu pacjent może uzyskać jeszcze szybsze efekty. Trycholog dobiera pacjentowi rodzaj oraz wskazana ilość zabiegów potrzebną względem schorzenia.

 

Mezoterapia tlenowa

Jest to zabieg bezinwazyjny, polega na wtłoczeniu substancji aktywnych za pomocą tlenu hiperbarycznego w głębsze warstwy skóry. Dzięki jego działaniu wydłuża się faza aktywnego wzrostu włosa – anagenu, przez co włosy żyją dłużej. Poprawia się mikrokrążenie skóry głowy – lepsze ukrwienie mieszków co za tym idzie więcej substancji odżywczych i tlenu docierających do brodawki włosa. Następują szybsze podziały komórkowe – więcej zdrowych włosów z jednego mieszka. Włosy rosną szybciej i są lepszej jakości, bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Mezoterapia tlenowa świetnie sprawdzi zarówno przy problemach skórnych takich jak : łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca zarówno jak w problemie wypadania włosów i łysienia. Zabiegi wykonywane są w seriach, odpowiednia ilość dobiera specjalista trycholog. Najlepiej wykonywać je w odstępie czasowym 10-14 dni. Zabieg jest bezbolesny i nie ma przeciwwskazań.

 

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg polegający na bezpośrednim podaniu preparatu z substancjami aktywnymi pod skórę głowy za pomocą niewielkiej igiełki. Składniki zawarte w ampułce wykorzystywanej do zabiegów pobudzają wzrost nowych włosów i hamują ich wypadanie. Mezoterapia przynosi też znaczne korzyści w zakresie poprawy jakości włosów. Zabiegi wykonywane są w seriach, w odstępach czasowych co 14 dni.

Jakie są wskazania do zabiegu ?
 • wypadanie włosów,
 • słabe krążenie,
 • łysienie androgenowe
 • łysienie telogenowe
 • słabe i cienkie włosy
Przeciwwskazania do zabiegu:
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroby nowotworowe
 • Cukrzyca
 • Alergie na składniki zawarte w preparacie
 • Stany zapalne skóry, infekcje skórne
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • czas menstruacji – zwiększona wrażliwość na ból

 

Karboksyterapia

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę głowy za pomocą cienkiej igiełki medycznego dwutlenku węgla. Jego obecność wpływa na stymulację naczyń krwionośnych – poprawę mikrokrążenia, szybszy podział komórek miotycznych dzięki czemu powiększa się opuszka włosa i może wyrastać z niej więcej włosów. Włosy są lepiej odżywione i wydłuża się ich faza wzrostu – anagenu. Karboksyterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym, naturalnym oraz bezpiecznym. Wykonuje się go co 14 dni.

Jakie są wskazania do zabiegu ?
 • wypadanie włosów,
 • łysienie androgenowe
 • łysienie telogenowe
 • słabe włosy
Przeciwwskazania do zabiegu:
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroby nowotworowe
 • niewyrównane nadciśnienie tętnicze
 • niewydolność serca, nerek, płuc

 

 

Super trycholodzy

★★★★★
5 5 1
Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Rzeczowi i konkretni trycholodzy. Super klinika. Wykonują wszystko od leczenia po trychofryzjerstwo.