Gęste włosy

Zdrowe, lśniące i gęste włosy to marzenie każdego. Niestety nie wszyscy mogą pochwalić się bujną czupryną. Dlatego każdy z nas próbuje wszystkiego żeby pasma były zdrowe i mocne. Sprawdzamy nowe kosmetyki, wykorzystujemy domowe sposoby, stosujemy polecone preparaty doustne, korzystamy z różnych zabiegów. Wszystko po to żeby mieć gęste włosy. Na szczęście jest wiele metod, które pomogą zagęścić fryzurę, w zależności od stopnia problemu.

Ogromny wpływ na to jak gęste mamy włosy mają geny. Jeżeli od zawsze mieliśmy cienkie, słabe i rzadkie włosy, nie uda nam się nagle osiągnąć zniewalających efektów, ale jak najbardziej możemy poprawić stan swojej fryzury.

Natomiast jeśli kiedyś cieszyliśmy się gęstymi puklami, które straciliśmy z powodu chorób, leków czy złej pielęgnacji, mamy duże pole do manewru, żeby przywrócić im dawną świetność.

Należy pamiętać, że geny to nie wszystko, ważna jest odpowiednia pielęgnacja, dieta oraz zdrowa skóra głowy!

Kilka sposobów na gęste włosy.

Po pierwsze i najważniejsze: prawidłowe oczyszczanie skóry.

Czysta, nawilżona i odżywiona skóra to podstawa żeby włosy mogły rosnąć zdrowe i mocne. Dobieramy szampon do skóry głowy i jej problemów (łupież, łojotok), jeśli sami nie możemy stwierdzić jaki mamy problem warto udać się do trychologa. Szampon nie może być zbyt delikatny, ale również nie może zbyt odtłuszczać i podrażniać skóry głowy. Dobrze jest mieć przynajmniej dwa szampony, do stosowania na zmianę, jednym z nich może być np szampon, który hamuje wypadanie, aby już na tym etapie pomagać nam walczyć o przywrócenie prawdziwie gęstych włosów.

Gdy mamy już odpowiednio oczyszczoną skórę, możemy przejść do zadbania o prawidłowe odżywienie i nawilżenie. Każdy z nas wprowadza zarówno suplementy, jak i preparaty, które wcieramy w skórę. I bardzo często zaczynamy od domowych sposobów. Są one zazwyczaj tańsze, ale bardzo pomagają zwłaszcza gdy problem nie jest duży. Co wybierać do domowych sposobów?

  • Możemy wykonywać w domu maseczki, płukanki czy preparaty do wcierania.

    Najlepiej wybierać zioła i olejki, które stymulują krążenie, działają przeciwbakteryjnie, są bogate w witaminy i mikroelementy. Takie działanie na skórę ułatwia nasze starania o zdrowe i gęste włosy. Dobrym wyborem będą zioła takie jak: pokrzywa, skrzyp, wierzba biała, rumianek, łopian, szałwia lekarska, mydlnica lekarska, rozmaryn lekarski, ponadto warto spróbować maseczek z korą dębu, tatarakiem, korzeniem z czarnej rzodkwi. Niektóre z tych ziół możesz także pić, działanie od wewnątrz przyspiesza kurację.

  • Prócz ziół w drodze do osiągnięcia gęstych włosów pomogą nam także: pieprz Cayanne, który stymuluje porost i zapobiega przerzedzaniu, zawiera kapsaicynę, która poprawia krążenie w skórze. Można połączyć 1 łyżeczkę pieprzu Cayanne z 2 łyżeczkami oliwy z oliwek (oliwa nie będzie dobra dla każdego rodzaju skóry!), po godzinie spłukać ze skóry i dokładnie umyć. Pomocna może być także maską z olejem rycynowym, należy wmasować w skórę głowy okryć ręcznikiem na godzinę, spłukać i dokładnie umyć głowę. Można wypróbować olejki eteryczne, które są bardzo silne w kilku kwestiach zdrowotnych. Na przykład, olej z rozmarynu może pracować na poziomie komórkowym i przyczyni się do zwiększenia podziałów komórkowych. Również rozszerza naczynia krwionośne, pomaga w zwiększaniu krążenia krwi. To wpływa na szybszy wzrost i zwiększa gęstość włosów.
  • Warto sprawdzić także olejek cedrowy oraz olejek lawendowy, które od dawna są wykorzystane w leczeniu łysienia. Możesz je ze sobą łączyć, ich synergiczne działanie sprawi, że szybciej zobaczymy na swojej głowie gęste włosy.

Zabiegi – co dalej?

Czasami jednak domowe sposoby to za mało, wtedy warto udać się do specjalisty, który pomoże znaleźć przyczynę i rozwiązać problem. Zazwyczaj problem ma głębszą przyczynę, wtedy trycholog pokieruje do odpowiedniego lekarza. Natomiast zanim znajdzie się przyczynę należy działać już od zewnątrz.

Preparaty stosowane na skórę, świetnie i szybko działają. Odpowiednio dobrane, hamują wypadanie i stymulują porost. Są to zazwyczaj silne produkty o dużych stężeniach substancji aktywnych. Wszystkie preparaty warto wspomagać zabiegami. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa, która intensywnie odżywia włosy i przyspiesza ich wzrost, co pozwala przyspiesza uzyskanie zdrowych i gęstych pasm.

Niestety są sytuacje, kiedy jest już za późno aby przywrócić naturalne gęste włosy. Wtedy opcją jest przeszczep lub mniej inwazyjne niechirurgiczne zagęszczanie. O ile zabiegi chirurgiczne niosą ze sobą pewne ryzyko, to niechirurgiczne alternatywy są w 100% bezpieczne.

Hair system

Niechirurgiczne zagęszczanie włosów pozwala w bardzo szybkim czasie uzyskać zadowalającą gęstość, w 100% wyglądającą naturalnie. Hair system składa się z elastycznej bazy i osadzonych włosów, które dla każdego dobierane są indywidualnie, różnią się parametrami takimi jak.: kolor, skręt, długość, gęstość. System idealnie dopasowuje się do skóry integruje się z naturalnymi włosami nie obciążając ich, przy tym jest stabilny i nie rusza się na głowie.

 

Żeby mieć gęste włosy naturalnie należy wzmocnić je od ich komórek wzrostu, co bezpośrednio i naturalnie na zawsze wpłynie na ich gęstość, wygląd i zdrowie

Umów się na wizytę do trychologa, który dokładnie zbada Twoje włosy i zaproponuje Ci właściwe rozwiązanie

 

Sprawdź jak działa porost włosów i metody

lub rezerwuj konsultacje z zagęszczania włosów

Do końca maja konsultacje z zagęszczania włosów