Trychoterapia

Trychoterapia to działania podjęte na podstawie diagnozy trychologicznej. Każde leczenie musi zostać uzasadnione dokładnymi badaniami oraz wywiadem w celu ustalenia dokładnej przyczyny problemu a następnie wprowadzenia najefektywniejszego leczenia.

Nauka o włosach jest nauką o rozpoznaniu, leczeniu chorób i zaburzeń ludzkiego włosa i skóry głowy. Istnieje wiele rodzajów utraty włosów, które wyciszają się bez pomocy medycznej. Nadmierna utrata włosów może być często oznaką innego problemu lub zmiany w metabolizmie organizmu, z tego powodu współpraca lekarza, pacjenta i trychologa jest często konieczna.

Problemy skóry głowy

Leczenie problemów skóry głowy, począwszy od łupieżu po stany zapalne to główne spośród działań trychologicznych. Zapytania co do pielęgnacji skóry łupieżowej, łuszczycowej, łojotokowej należą do najczęstszych spośród zadawanych w gabinetach trychologicznych.

Specjalista zaleca dokładny rodzaj trychoterapii: odpowiednie złuszczanie, mycie, pielęgnację, dietę, zalecenia co do stylu życia, najbardziej odpowiednie przy danym typie schorzenia.

Problemy tekstury włosów

Problemy te mogą być spowodowane przez:

  • nadmierne ciepło,
  • niewłaściwe zabiegi fryzjerskie,
  • stosowanie silnych środków chemicznych,
  • stres,
  • napięcie,
  • choroby ustrojowe.

W takich przypadkach współpraca z trychologiem jest niezwykle ważna. Posiada on zarówno medyczną jak i kosmetyczną wiedzę z zakresy regeneracji włosów. Nasi specjaliści zalecają odbudowę łusek włosowych preparatami na bazie hydrolizatu keratyny. Jest to najbardziej integralny z włóknem włosowym związek, który uelamaja włosy nie obciążając ich.

Problemy tekstury włosów zazwyczaj reagują bardzo dobrze po adekwatnej trychoterapii. Dzięki stwierdzeniu przyczyny, często można zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować nieprawidłowości struktury włosów.

Preparaty i zabiegi trychologiczne

W przypadku chorób skóry głowy możliwe jest, że trycholog przepisze zabiegi, preparaty, kremy, szampony do stosowania zarówno w gabinecie jak i w domu. Są to atestowane i kontrolowane preparaty, które należy zawsze stosować ściśle według instrukcji.

Usługi dodatkowe

Dla tych, którzy chcą w szybki sposób zagęścić włosy, specjalista zaleci najlepsze spośród chirurgicznych i niechirurgicznych rozwiązań.

 

Najlepiej umówić wizytę u specjalisty, który zbada włosy i doradzi właściwą trychoterapię

 

Do końca maja badanie włosów finansowane z programu Zdrowe Włosy