Trychofryzjerstwo

Trychofryzjerstwo jest nowoczesnym, zdrowym ujęciem współczesnego fryzjerstwa, które nie skupia się już jedynie na martwej części włosa – łodyga i wszelkich zabiegów z nią związanych jak koloryzacja, strzyżenie, modelowanie. Włos to nie tylko łodyga, łodyga jest jedynie efektem tego co dzieje się pod skórą, a dokładniej w jego cebulce. Współczesne fryzjerstwo na najwyższym i światowym poziomie to prewencja przeciwstarzeniowa włosa z uwzględnieniem tego co dzieje się pod skórą, czego nie widać gołym okiem, to podstawowe poradnictwo odnośnie stanu skóry głowy bez konieczności użycia sprzętu czy przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Ma to na celu stanie na straży zdrowej skóry oraz dbanie o to, by każdy klient miał możliwość zwiększenia ilości swoich włosów wraz z poprawą ich jakości w każdym wieku i na długi czas poprzez przystąpienie do trychologicznej kuracji domowej lub profesjonalnej gabinetowej u swojego trychofryzjera.

Trychofryzjerstwo to znaczy otoczyć klienta opieką na najwyższym poziomie, odpowiednio zadbać o skórę głowy podczas każdego zabiegu fryzjerskiego, właściwie zaopiekować się łodygą włosa podczas stosowania chemii fryzjerskiej, mieć w swojej ofercie zabiegi trychologiczne na każdy podstawowy problem jak łupież, łojotok, łysienie oraz umiejętność doboru odpowiedniej kuracji dla klienta na podstawie przedstawionego przez niego problemu.

Fryzjer to osoba “pierwszego kontaktu” z Twoimi włosami i skórą głowy warto więc być pod opieką i w rękach specjalisty, który zadba o Twoje włosy mądrze przez zastosowanie nowych rozwiązań.
Trychofryzjerstwo idealnie wpasowuje się w coraz większą potrzebę dbania o siebie przez społeczeństwo, wzrost samoświadomości i zrozumienie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Trychofryzjer współpracuje z trychologiem, gdzie odsyłane są bardziej zaawansowane problemy, które wymagają szczegółowego wywiadu medycznego, analizy wyników morfologicznych czy przekierowania do innych specjalistów celem postawienia trafnej diagnozy i wszczęcia odpowiedniej kuracji.

 

Konsultacja trychofryzjerska

Można skonsultować się w kwestii problemu z włosami jak ich nadmierne wypadanie, łupież, łojotok. Konsultacja trychofryzjerska nie wymaga oddzielnego pomieszczenia, najczęściej poprzedza każdy zabieg fryzjerski. Nie wymaga intymności z klientem ze względu na swój charakter i misję, jaką jest propagowanie zdrowej skóry i włosów oraz podstawowe działania prewencyjne z tym związane, dzięki którym większa część klientów nie będzie musiała szukać pomocy nigdzie indziej. Według przeprowadzonych badań większa część problemów występujących na skórze, jest z łatwością do usunięcia przez odpowiednią wstępną ocenę, szybką interwencję, a następnie dobór odpowiednich preparatów trychologicznych powstałych w trosce i z pełną dbałością o potrzeby skóry głowy oraz włosów. Preparaty muszą być przetestowane, a ich skuteczność potwierdzona klinicznie. Po takiej konsultacji możesz otrzymać plan na kurację, która usunie czy wyreguluje łojotok, nieestetyczny łupież tłusty czy podwoi ilość włosów wraz z ich pogrubieniem….Więcej

 

Trychorekonstrukcja włosów

Rekonstrukcja włosów jest powszechnie znana jako najmocniejszy zabieg fryzjerski dający szybki i trwalszy efekt zregenerowanych włosów. Trychofryzjerstwo nie podważa tego stwierdzenia. Faktycznie zabieg rekonstrukcji jest jednym z mocniejszych, przeznaczonych do mocno uszkodzonych włosów, natomiast to za mało. Dlaczego? Bo włos to nie sama łodyga, która wyrasta ponad powierzchnię skóry. Aby mówić o prawdziwej rekonstrukcji na włos należy spojrzeć globalnie a zarazem mikroskopowo. Bardzo istotną częścią włosa jest ta, której nie widzimy, czyli korzeń włosa wraz z cebulką – żywe części włosa. Od tego co dzieje się wewnątrz zależy wygląd łodygi, a więc czy będzie grubsza, cieńsza, bardziej lub mniej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne, czy włosów będzie więcej lub mniej. Zabiegowi rekonstrukcji powinien zawsze na wstępie towarzyszyć głęboki detoks skóry głowy, który odblokuje ujścia mieszków włosowych, natleni, oczyści skórę oraz przygotuje ją do dalszego poboru składników odżywczych. Krokiem końcowym powinna być silna stymulacja i odżywienie żywych komórek włosa, czego efektem będzie pobudzenie procesów odpowiedzialnych za pogrubienie i wzmocnienie wyrastającego ponad powierzchnię skóry włosów. Podsumowując, po zabiegu rekonstrukcji klient wychodzi z polepszoną kondycją martwej części włosa – łodygi, której nie ma możliwości naprawienia skutecznie, gdyż nie wykazuje aktywności biologicznej oraz z wystymulowaniem, odżywieniem wewnętrznej części włosa, dzięki czemu włos, który będzie odrastać zdecydowanie zyska na grubości, sile i zdrowszym wyglądzie…Więcej

 

Trychokoloryzacja włosów

Trycholoryzacja polega na sprawdzeniu skóry głowy przed planowanym zabiegiem i dobraniu drogi właściwego postępowania tak, by skorzystała na tym skóra oraz włosy pacjenta.

Postępowanie uzależniamy od rodzaju koloryzacji, głównie tego czy chemia fryzjerska ma kontakt ze skórą głowy klienta czy nie. Jeśli preparat nakładany jest od nasady lub skóra głowy jest zaczerwieniona, z tendencją do podrażnień, alergii przez procesem farbowania zabezpieczamy ją odpowiednim preparatem trychologicznym i wykańczamy w ten sam sposób. Jeśli proces koloryzacji jest pozbawiony kontaktu ze skórą głowy zabieg poprzedzamy głębokim detoksem celem jej oczyszczenia i odblokowania ujść mieszków włosowych. Kończymy ampułką w zależności od potrzeb skóry, np. na łojotok, stymulującą porost włosów czy pogrubiającą łodygę. Dzięki dodaniu trychologii do fryzjerstwa mamy pełną kontrolę nad przebiegiem procesu koloryzacji, możliwość wykluczenia czy minimalizacji skutków niepożądanych, gwarancji zdrowej skóry, wpływu na poprawę jakości włosa przez co dłużej utrzyma się efekt koloryzacji…Więcej

Zobacz jak wygląda konsultacja trychofryzjerska

 

Lub bezpośrednio umów wizytę u trychofryzjera

 

Do końca listopada konsultacje finansowane z programu Zdrowe Włosy