Leczenie ciemieniuchy

Delikatnie objawiająca się ciemieniucha nie wymaga specjalnego leczenia. Jeżeli pomimo systematycznego oczyszczania skóry szamponem dla dzieci problem nie ustępuje, należy wprowadzić dodatkową pielęgnację.

 

Metody

Do najskuteczniejszych metod należy dokładne nawilżenie skóry naturalnymi olejkami przeznaczonymi również dla dzieci.

Olejek należy zaaplikować na noc, a następnie wyczesać zalegającą warstwę wcześniej zdezynfekowaną szczoteczką o miękkim włosiu. Zabieg należy przeprowadzać bardzo delikatnie aby nie podrażnić delikatnej skóry dziecka – jeżeli występuje taka konieczność, czynności należy powtarzać z około tygodniowymi odstępami.

UWAGA!
Po każdym zabiegu konieczne jest dwukrotne mycie skóry i włosów szamponem przeznaczonym dla dzieci.

Drugą z metod jest częstsze mycie skóry – nawet 3-4 razy w tygodniu oraz masowanie skóry szczoteczką o miękkim włosiu. Jeśli regularnie mycia włosów dziecka nie pomaga, szampony, które pomogą rozluźnić ciemieniuchę są dostępne w aptekach lub u trychologa bez recepty.

 

Znalezienie sposobu na ciemieniuchę pomaga wielu osobom poczuć się lepiej. Problem ten może powodować niską samoocenę. Wiele osób czuje się nieatrakcyjnymi i zakłopotanymi. Trycholog zaoferuje rozwiązania, które pomogą Ci czuć się i wyglądać lepiej.

Jeśli chciałbyś poznać właściwą metodę leczenia ciemieniuchy poniżej możesz dokonać rezerwacji dofinansowanego badania trychologicznego u specjalisty od włosów w całej Polsce.

 

Do końca maja badanie skóry głowy finansowane z programu Zdrowe Włosy