Leczenie łojotoku

Łojotok w ostatnich latach stał się bardzo popularnym schorzeniem. Główna przyczyna to geny i hormony, jednak w ostatnim czasie możemy uznać łojotok za chorobę cywilizacyjną. Jego podstawową przyczyną staje się stres w życiu codziennym, a także środowisko, w którym żyjemy czy żywność, która na co dzień spożywamy.

Leczenie trychologiczne łojotoku w dużej mierze odbywa się objawowo – dlaczego?

Znalezienie powodu i wyeliminowanie go nie jest kwestią trychologa. Jak pisaliśmy wcześniej istnieje tu podłoże genetyczne, hormonalne, cywilizacyjne w związku z czym musielibyśmy zmieniać nawyki pacjentów a także ich geny.

Z punktu widzenia trychologii eliminujemy łojotok pomimo tego, że organizm ma tendencje do wytwarzania go w nadmiarze.

 

Diagnoza


Choroba może być mylona z innymi schorzeniami, dlatego ważne jest postawienie właściwej diagnozy – że to, z czym mamy do czynienia, to właśnie łojotok. Leczenie każdego schorzenia przebiega bowiem inaczej i dobór odpowiedniego pozwala osiągnąć 100-procentowy skutek i powrócić do stanu sprzed choroby.

W tym przypadku często diagnozę przeprowadzamy w gronie kilku specjalistów – dermatologów, trychologów, biotechnologów.

Po pewnej diagnozie przechodzimy do leczenia.

 

Nasze leczenie polega na stosowaniu silnych preparatów enzymatycznych, zabiegów, które:


  • wnikają do podłoża mieszka,
  • rozpuszczają nadmiar sebum i niepotrzebne substancje czy mikroorganizmy,
  • wyciągają wszystko na zewnątrz, co już przy pierwszym zastosowaniu powoduje, że włosy zaczynają żyć.

Równolegle w miejscu mieszków regulujemy gruczoły łojowe w celu spowodowania spowolnienia produkcji sebum w nadmiarze.

W ciągu 1 miesiąca sytuacja jest opanowana na wiele lat lub nawet na całe życie a po 1,5 miesiąca włosy, które wypadły z powodu łojotoku, odrastają w 100%. Sprawdź sam efekty naszego leczenia!

 

Peelingi i nie tylko


Leczenie peelingami, szamponami, kremami i płynami są główną metodą leczenia łojotoku skóry głowy. Peelingi bazować powinny na enzymach, kwasach salicylowych i owocowych. Szampony należy stosować naprzemiennie – zapobiega to przyzwyczajeniu się skóry do danego składnika czyszczącego, najlepiej zmieniać szampon co pół miesiąca (stosować 2 szampony naprzemiennie). Do wyregulowania flory bakteryjnej i osuszenia skóry, służą antyseptyczne i antybakteryjne płyny, nie obciążają skóry a mocno ją odświeżają. Skóra łojotokowa charakteryzuje się szybką reakcją na środki aktywne, niestety też szybko się do nich przyzwyczaja. Aby uniknąć wyhamowanej reakcji, środki należy stosować naprzemiennie i po osiągnięciu optymalnego efektu zmniejszyć częstotliwość ich stosowania.

Styl życia i domowe środki zmniejszające objawy łojotoku:

  • Regularnie myj skórę i dokładnie spłukuj szampon, unikaj bardzo chemicznych środków czyszczących.
  • Unikaj produktów zawierających alkohol. Mogą one powodować nasilenie..
  • Jeśli masz brodę lub wąsy korzystniejsze w leczeniu będzie się ich pozbycie. Łojotok skóry może być silniejsze na owłosionej skórze twarzy. Jeśli tak jest w Twoim przypadku – golenie może złagodzić objawy.
  • Unikaj drapania. Drapanie może zwiększyć podrażnienie i ryzyko infekcji. Zastosuj krem lub balsam, aby załagodzić swędzenie.
  • Jeśli Twoje dziecko ma ciemieniuchę, skórę głowy dziecka myj nawet raz dziennie. Kiedy szampon jest na skórze, wykonaj delikatny masaż szczoteczką z delikatnym włosiem. Warstwa stopniowo się złuszczy a skóra pozostanie czysta i świeża.

Zapraszamy na badania osoby o różnym natężeniu problemu. Stosowane przez nas kuracje w szybkim czasie łagodzą i leczą nawet najintensywniejsze stadia choroby. Prawidłowe rozpoznanie i szybka reakcja gwarantują przywrócenie komfortu i dobrego wyglądu.

 

Łojotok i jego wpływ na wypadanie włosów


W pierwszej kolejności weryfikujemy jak duży jest nadmiar sebum/łoju u pacjenta i na co ten nadmiar ma wpływ.

W 70% łojotok ma podstawowy wpływ na wypadanie włosów, wręcz powoduje to wypadanie w bardzo ekstremalnym stopniu! Włosy potrafią wypadać garściami z powodu łojotoku. Dlatego kupno preparatu przeciw wypadaniu na własna rękę nie rozwiąże tej sytuacji.

Przy łojotoku następuje czopowanie się mieszków włosowych, przez to brak dostępu krwi do cebulki, mieszka a także mechaniczne wypychanie zdrowego włosa.

  

OBECNIE WIZYTY DOFINANSOWANE Z PROGRAMU „ZDROWE WŁOSY”. ZAPRASZAMY.


– Idź do strony właściwego specjalisty w celu wyboru miasta i rezerwuj dofinansowaną wizytę online:

– Wybierz bezpośrednio miasto w którym chcesz umówić wizytę:

Więcej ...

– Rezerwuj dofinansowaną wizytę telefonicznie: (22) 82 99 420, kom. 799 036 777

Finansowane usługi z programu Zdrowe Włosy SPRAWDŹ >>
fff