Najczęstsze pytania

Jaki jest koszt wizyty?

– Zależny od miasta. Na stronach miasta jest informacja o cenie wizyty oraz o promocjach.

Czy trzeba się jakoś przygotować?

– Skóry głowy oraz włosów nie należy myć na około dobę przed badaniem.

Dlaczego koszt wizyty jest inny w każdym mieście?

– W Warszawie otrzymaliśmy dofinansowanie dzięki któremu możemy pozwolić sobie na niską cenę badania.

Czy przed wizytą trzeba wykonywać jakieś badania?

– Nie jest to koniecznością. Jeśli specjalista stwierdzi, że są one niezbędne – pokieruje na konkretne badania. Jeśli posiadają Państwo wyniki badań z krwi z ostatniego roku należy zabrać je ze sobą.

Czy jeżeli nie wykonałem badań wskazanych na stronie wizyta będzie miała sens ?

– Jeśli wystąpi konieczność badań wyniki przesłać można mailem. Nasi specjaliści przeanalizują je i podadzą dokładne wskazania.

Czy leczycie Państwo łuszczycę?

– Około 25% naszych Pacjentów to osoby ze schorzeniem łuszczycowym. Posiadamy ogromne doświadczenie w leczeniu łuszczycy. Kuracje trychologiczne wyróżniają się tym od innych, iż ogromny nacisk stawiamy na złuszczanie zrogowaciałej warstwy, dzięki czemu objawy chorobowe są maksymalnie zniwelowane.

Jakie wykształcenie mają trycholodzy?

– Nasi specjaliści to osoby posiadające wykształcenie medyczne, biotechnolodzy, kosmetolodzy.

Gdzie trycholodzy zdobyli doświadczenie?

– Trychologia to specjalizacja z ponad 25 letnią historią. W Polsce pierwszy gabinet powstał w 2006 roku. Nasi specjaliści zdobywali doświadczenie w gabinetach i klinikach trychologicznych w Polsce, Anglii, Hiszpanii i Włoszech.

Jaki jest orientacyjny koszt kuracji, którą Państwo zalecacie?

– Miesięczny koszt kuracji to kwoty od 50 do 200 zł.

Jak długo trwa taka kuracja?

– W zależności od schorzenia kuracja trwać może od miesiąca do nawet pół roku. W przypadku chorób przewlekłych tj. łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry kuracja jest intensywna przez pierwszy kwartał. Następnie przechodzimy do etapu prewencyjnego – podtrzymywanie efektów leczenie przy zmniejszonej częstotliwości stosowania kuracji.

Czy wizyty są refundowane przez NFZ?

– Wizyty refundowane są ze środków prywatnych.

Czy jest możliwe zagęszczanie włosów w Państwa klinice?

– W naszej klinice stosujemy niechirurgiczne metody zagęszczania włosów. Jest to rozwiązanie pozwalające na zagęszczenie partii najbardziej tego wymagających. Nasze systemy są nieinwazyjną metodą gdzie w krótkim czasie uzyskać możemy efekt gęstych i zdrowych włosów bez konieczności użycia peruki. Systemy te są dobierane indywidualnie. Każdy wybrać może rodzaj włosów, ich kolor, gęstość, grubość, skręt, długość, objętość systemu oraz rodzaj bazy na której osadzone są włosy. Systemy mocowane są do nasady za pomocą specjalnych mikroklipsów lub elementów termoplastycznych. Dzięki efektowi rozmytej linii czoła – fryzura może być dowolnie układana i stylizowana.

Jakie zabiegi wykonywane są w Państwa klinice?

– W klinice przeprowadzamy badania i zalecamy najintensywniejszy rodzaj leczenia. W efektywności leczenia problemów ze skórą głowy i włosami najważniejsza jest częstotliwość wykonywania zabiegów. Podczas wizyty nasi specjaliści zalecają i rozpisują Pacjentom dokładny plan leczenia na który składają się zabiegi tj.: peeling skóry głowy, mezoterapia mikroigłowa, naświetlania. Dzięki samodzielnemu wykonywaniu zabiegów, Pacjenci zaoszczędzają czas i pieniądze a dzięki ich dużej częstotliwości efekty są szybkie, intensywne i trwałe.

Czy można płacić kartą?

– Przyjmujemy płatności kartą.

Jakie warunki trzeba spełniać, aby móc skorzystać z programu ”Zdrowe włosy”?

– Z programu ”Zdrowe włosy” skorzystać mogą wszyscy borykający się z problemami ze skórą głowy i włosami. Zapraszamy osoby w każdym wieku.

Kto to jest trycholog?

– Trycholog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych ze skórą głowy i włosami.

Czy trycholog jest dermatologiem?

– Specjalista trycholog to nie zawsze dermatolog. Nasi specjaliści to osoby posiadające wykształcenie medyczne, biotechnolodzy, kosmetolodzy. Dermatolodzy od kilku lat nie zajmują się chorobami włosów i skóry głowy. Od tego jest trychologia.

Na czym polega badanie?

Badanie skóry głowy, jest bardzo istotnym elementem w celu postawienia diagnozy i zaleceń co do leczenia. Udając się na badanie trychologiczne, spodziewać się należy pytań tj.: kiedy rozpoczął się problem, jaka jest intensywność schorzenia, czy występują podobne przypadki i uwarunkowania w rodzinie.

Pierwszym etapem jest naoczne badanie i porównanie gęstości włosów w różnych partiach na głowie. Dysproporcja pomiędzy ilością włosów w różnych partiach, już wskazywać może na konkretne schorzenie czy łysienie. Kolejnym etapem jest delikatne przeciąganie palcami po włosach badanego i sprawdzenie ilości wypadających włosów.

Do dokładnego badania skóry i włosów, stosowany jest specjalny trychoskop. Specjalista bada dany obszar przy zbliżeniu ok. 200x – trichogram. Badanie to bardzo dobrze sprawdza się w diagnozowaniu problemów ze skórą głowy. Choroby tj.: łojotok, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, grzybica często nie są w pełni widoczne gołym okiem. Dzięki trychoskopowi, trycholog jest w stanie określić poziom aktywności mieszków włosowych, intensywność łysienia oraz odrost włosów. Często specjalista wyrywa klika włosów w celu zbadania kondycji cebulek włosów. Dzięki temu, określić może kondycję oraz odżywienie cebulek. Poza badaniami, specjalista przeprowadzi dokładny wywiad, aby na podstawie wszystkich elementów postawić dokładną diagnozę oraz zalecić najefektywniejszy plan leczenia.
Wykonywane jest badanie faz wzrostu włosów – trichoskopia.

Czy na pierwszej wizycie jest wykonywane badanie trychologiczne?

Na pierwszej wizycie przeprowadzany jest dokładny wywiad oraz badanie trychoskopem skóry głowy, włosów i cebulek przy zbliżeniu ok 200x oraz wszystkie niezbędne badania do postawienia diagnozy.

W jakich przypadkach zalecana jest analiza pierwiastkowa włosów?

– Analiza pierwiastkowa włosów jest badaniem mocno profilaktycznym. Wykonać może ją każdy kto chciałby:

– zbadać energetykę organizmu

– ocenić równowagę w autonomicznym układzie nerwowym

– skontrolować trawienie

– zbadać funkcje endokrynne

– ocenić tempo starzenia organizmu, reakcję na stres, równowagę metaboliczną, sprawność równowagi kwasowo-zasadowej

W wyniku badania określona jest dokładna suplementacja, dieta oraz zalecenia co do aktywności fizycznej. Stosowanie się do zaleceń analizy pierwiastkowej gwarantuje zwiększenie efektywności kuracji trychologicznych oraz leczniczych. Gwarantuje lepszy stan zdrowia oraz samopoczucie.

Czy przyjmujecie Państwo dzieci?

– Badanie przeprowadzane są również u dzieci w każdym wieku.

Czy leczycie łysienie plackowate?

– Oceniamy stadium oraz leczymy łysienie plackowate. Do kuracji zalecamy preparaty o stężeniu składników aktywnych najwyższym z dopuszczalnych. Kuracja przynosi świetne efekty w połączeniu ze stosowaniem się do zaleceń analizy pierwiastkowej włosów.

Czy pomagacie Państwo również osobom po chemioterapii?

– Osobom po chemioterapii zalecamy indywidualne metody pielęgnacji, wzmacniania i regenerowania skóry oraz odrastających włosów. Dzięki naszym metodom włosy odrastają szybciej, są mocniejsze i zdrowsze.

Trychologia: (najczęściej zadawane pytania i porady)

Jaka dieta jest najodpowiedniejsza w przypadku łojotokowego zapalenia skóry?

– Przy problemie łojotokowego zapalenia skóry należy unikać alkoholu, ostrych przypraw, słodyczy oraz nabiału w dużej ilości. Posiłki powinny być częste i urozmaicone. Należy nawadniać organizm niesłodzonymi napojami.

Jakie działania podjąć w celu leczenia łysienia u dzieci?

Jeśli łysienie występuje miejscowo a skóra w ogniskach chorobowych jest zupełnie gładka to najprawdopodobniej jest to łysienie plackowate. Należy wykonać badania morfologiczne oraz tarczycowe TSH a wyniki skonsultować z lekarzem internistą. Jeżeli dziecko jest nadwrażliwe lub nerwowe należy skonsultować się z psychologiem.

Moje włosy nie rosną, co mogę zrobić aby to zmienić?

Problem z włosami które nie rosną często tkwi w ich końcach. Jeśli posiadamy suche i rozdwojone końce włosów to bez systematycznej regeneracji, podcinania i stosowania masek nawilżających, włosy będą pękać i rozdwajać się uniemożliwiając tym wzrost. Preparaty przyspieszające odrost powinny posiadają aktywatory ukrwienia. Dzięki przyspieszonemu krążeniu podział komórkowy zwiększa się i włosy rosną szybciej. Dodatkowo warto wprowadzić samodzielną, płytszą formę mezoterapii – nakłuwanie dermarollerem, które pobudza ukrwienie i dotlenienie skórę.

Moje włosy wypadają, co mam robić?

Jeśli w ostatnim czasie nie wystąpiły żadne zmiany w stylu życia a włosy wypadają, należy wykonać badania z krwi: mrfologia, żelazo, ferrytyna, TSH, FT3, FT4, przeciwciała tarczycy, testosteron, estrogen, prolaktyna. Wyniki skonsultować należy ze specjalistą. Jeśli występuje tendencja do przetłuszczania, należy stosować szampony do skóry tłustej w połączeniu z peelingami, aby maksymalnie dotlenić skórę. Suplementy najlepiej wpływające na włosy bazować powinny na biotynie.

Wypadanie nasiliło się. Kiedyś włosy były grube, gęste i długie. Od momentu intensywnego rozjaśniania włosy bardzo się łamią i wypadają z cebulkami. Co się dzieje?

Opisywany problem wskazuje nie tylko na uszkodzenie włosów, ale również na problemy ze skórą głowy lub łysienie. Należy skontrolować podstawowe wyniki badań: morfologia, ferrytyna, TSH, Ft3, Ft4, TPO, TGAb, testosteron, andriostendion, prolaktyna. Należy przeanalizować uwarunkowania genetyczne – tendencję do łysienia w rodzinie. Aby postawić dokładną diagnozę i zalecić leczenie, konieczne jest badanie trychologiczne. Po wykonaniu wyników badań, proszę pojawić się na wizycie.

Na skórze głowy pojawiają się krosty. Skóra swędzi i piecze. Co mogę z tym zrobić?

Opisywany problem wskazywać może na łojotokowe zapalenie skóry lub łojotok. Do zdiagnozowania problemu, konieczne jest badanie stacjonarne. Przy użyciu trychoskopu stwierdzimy z jakiego powodu, tworzą się zmiany skórne.

Po lecie włosy mojego dziecka łamią się i nie rosną. Co mogę zrobić?

Prawdopodobnie jest to efekt przesuszenia słońcem. Ostatnie, upalne lato, nie oszczędzało delikatnych włosów dziecka, mogły zostać przesuszone i następnie pokruszone od silnych promieni. Aby wzmocnić i nawilżyć włosy, może Pani śmiało aplikować na odżywkę. Należy jednak uważać, aby odżywka nie dostała się na delikatną skórę dziecka – jedynie na końce. Proszę włosy traktować bardzo ostrożnie podczas mycia, ponieważ są one wtedy najbardziej podatne na uszkodzenia, nie należy ich trzeć ani pocierać podczas mycia i osuszania ręcznikiem. Odżywkę należy aplikować na delikatnie odsączone ręcznikiem włosy – wchłania się we włókna a nie spływa. Proszę stosować się do zaleceń i obserwować wzrost.

Mam 20 lat a włosy na czubku głowy są bardzo cienkie i przerzedzone. Przedziałek rozszerzył się i pojawiły się prześwity. Mam tłustą skórę, nadmierne owłosienie i niesystematyczne miesiączki.

Opisywany problem wskazuje na łysienie androgenowe typu kobiecego. Konieczna jest kontrola hormonów testosteronu, androstendionu, estrogenu. Jeśli wyniki okażą się mocno poza prawidłowymi normami – wprowadzić należy wewnętrzne leczenie hormonalne. Należy wyeliminować łojotok, który nasila objawy łysienia androgenowego. Do stymulacji odrostu należy stosować silnie pobudzające preparaty, nie bazujące jednak na alkoholu – może podrażnić skórę. Substancje najbardziej skuteczne w leczeniu łysienia androgenowego to palma sabałowa. Warto wprowadzić suplementację – najlepiej w formie do picia, bazująca na biotynie.

Włosy myję zawsze rano lub co drugi dzień. Na dobę od umycia włosy są tak tłuste, że wyglądają na mokre. Mam też łupież. Jestem przeciwniczką codziennego mycia , bo martwi mnie, że to pobudzi to dodatkowo przetłuszczenie się włosów. Farbę robię raz w miesiącu. Szampony do włosów przetłuszczających się z apteki czy z drogerii nie pomagają w ogóle moim włosom. Proszę o informację czy mogą mi Państwo pomóc?

Prawdopodobnie cierpi Pani na łojotokowe zapalenie skóry lub silny łojotok. Systematycznie wykonywana farba, dodatkowo pobudza gruczoły łojowe. W takich przypadkach świetnie sprawdza się peeling do skóry głowy. Dzięki systematycznemu złuszczaniu włosy nie wymagają codziennego mycia. Aby jednak dokładnie dobrać rodzaj preparatu oraz częstotliwość stosowania, należy wykonać dokładne badanie wraz z wywiadem. Systematycznie wykonywany peeling usuwa zalegającą, tłustą warstwę, oczyszcza i odświeża skórę. Włosy stają się lekkie i uniesione.

Jakiś czas temu byłam u dermatologa z problemem łuszczenia się skóry głowy. Dermatolog stwierdził łuszczycę. Dostałam odpowiedni szampon oraz lek ze sterydem. Niestety do końca nie pomogło. Skóra łuszczy się w dalszym ciągu. Jest to straszny widok łuszczącej się skóry. A po odstawieniu sterydu jest jeszcze gorzej. Czy mogą mi Państwo jakoś pomoc ? Jest to bardzo uciążliwe.

Trychologiczne leczenie łuszczycy, różni się od dermatologicznego tym, że stawiamy mocny nacisk na złuszczanie. Stosowane do leczenia łuszczycy peelingi, złuszczają nagromadzoną łuskę, niwelując tym zalegającą florę bakteryjną i umożliwiając wchłanianie później stosowanych preparatów. W efekcie leczenie jest bardziej efektywne. Niestety łuszczyca nie jest chorobą wyleczalną, natomiast trychologiczne kuracje przeciw łuszczycowe, mocno niwelują objawy chorobowe. Wskazane jest badanie trychologiczne aby zbadać intensywność schorzenia i zalecić najodpowiedniejsze działania.

Po zastosowaniu trychologicznego preparatu na łysienie, na mojej skórze pojawiło się zaczerwienie i uczucie mrowienia. Czy to normalne?

Preparat posiada aktywator ukrwienia – stąd zaczerwienienie. Związek ten pobudza ukrwienie oraz podział komórkowy zwiększając mitozę. W efekcie mieszki włosowe są mocno pobudzone co przekłada się na grubsze włókna włosów i wyhamowanie wypadania. Jest to prawidłowa reakcja skóry, zaczerwienienie powinno zniknąć po kilku minutach od zastosowania.

Cały czas swędzi mnie skóra głowy i coraz bardziej wypadają mi włosy. Co robić?

Opisywane dolegliwości wskazują na łojotok lub łojotokowe zapalenie skóry, które może być bezpośrednią przyczyną wypadania włosów. Przy tych objawach wskazane jest badanie stacjonarne, trycholog dzięki wywiadowi i badaniu będzie mógł postawić pewną diagnozę. Najważniejsze jednak jest ustalenie przyczyny wypadania włosów. Należy wykonać podstawowe badanie morfologiczne, skontrolować poziom żelaza i ferrytyny, jak również hormonalne: TSH, FT3, FT4, Anty TPO i TG, estrogeny, androstendion i testosteron. Najodpowiedniejsze byłoby badanie stacjonarne, ponieważ często za wypadanie włosów, odpowiedzialne są problemy ze skórą głowy. Inne czynniki mające wpływ na wypadanie włosów to: stres, zaburzenia hormonalne, przewlekły stan zapalny, nieprawidłowa dieta.

Włosy zaczęły wypadać mi około 4 miesiące temu, z dnia na dzień wypada ich coraz więcej. Odżywiam się zdrowo, dbam o włosy, nie wiem co może być przyczyną.

Jeśli w ostatnim czasie, nie wystąpiły żadne zmiany w stylu życia a włosy wypadają, należy wykonać badania z krwi: morfologia, żelazo, ferrytyna, TSH, FT3, FT4, przeciwciała tarczycy, testosteron, estrogeny, prolaktyna. Jeśli występuje tendencja do przetłuszczania, należy stosować szampony do skóry tłustej, aby maksymalnie dotlenić skórę. Suplementy dobrze wpływające na włosy bazują na biotynie. Stacjonarne badanie, dokładna kontrola i wywiad, pozwolą nam na ustalenie przyczyny problemu.

Czy długość włosów ma wpływ na ich wypadanie?

Im dłuższe włókno włosa tym bardziej obciążony jest mieszek włosowy w którym osadzona jest cebulka. Noszenie bardzo długich włosów, silne ich ściąganie przy upinaniu może prowadzić do wypadania. Z obciążonego mieszka włosowego, włos wypada zdecydowanie szybciej, na jego miejsce wyrasta nowy ale już delikatniejszy włos. Noszenie bardzo długich włosów przez długi czas może spowodować ich ścieczenie i przerzedzenie.

Proszę wyjaśnić różnicę pomiędzy produktami trychologicznymi a kosmetykami które możemy kupić w drogeriach? Dlaczego te pierwsze są skuteczniejsze?

Preparaty trychologiczne poza funkcją pielęgnacyjną są również preparatami leczniczymi oraz mocno odżywczymi. Dobierane są przy konsultacji i badaniu tak aby optymalnie dobrać je do typu skóry i włosów. Ich działanie jest zdecydowanie intensywniejsze a niżeli preparatów typowo drogeryjnych.

Z jakimi problemami mogę zgłosić się na wizytę do trychologa?

Problemy z jakimi najczęściej się spotykamy to: nadmierne wypadanie włosów, łysienia, łojotok, łupież, łuszczyca, podrażnienia skóry głowy, włosy zniszczone zabiegami chemicznymi i fryzjerskimi.

Czy farbowanie włosów niszczy je w takim samym stopniu czy też różne odcienie farb do włosów słabiej lub mocniej uszkadzają włosy?

Niestety farbowanie włosów na jasne odcienie jest bardziej szkodliwe ponieważ łączy się z rozjaśnianiem włosów – użyciem rozjaśniacza. Przyciemnianie fryzury jest mniej szkodliwe. Jeżeli już decydujemy się na zmianę koloru – wybierajmy farby które zawierają małe ilości amoniaku lub też farby bez amoniakowe, są to tzw. „pól farby”. Coraz częściej można spotkać naturalne farby do włosów o lepszych właściwościach – są to roślinne farby do trwałej koloryzacji włosów, z wysoką zawartością składników pochodzenia roślinnego. Farby te są delikatniejsze dla skóry głowy, nie podrażniają jej dlatego też są idealne dla osób o wrażliwej, skłonnej do alergii skórze.

Czy są jakieś sposoby aby włosy zaczęły rosnąć gęstsze, czy raczej nie mam już na to żadnej szansy?

Każdy z nas ma określoną ilość mieszków włosowych. Z każdego aktywnego mieszka wyrasta jeden lub więcej włókien włosowych. Nie ma metody która pozwoliłaby na zwiększenie ilości mieszków, możemy natomiast stymulować mieszek tak aby wyrastających z niego włosów było więcej a włókna grubsze. Świetną metoda stymulacji mieszka jest mezoterapia mikroigłowa, którą nasi pacjenci wykonują samodzielnie w domu. Jest to zabieg systematycznego nakłuwania skóry głowy specjalnym, odpowiednio dobranym wałeczkiem na którym umieszczonych jest 540 mikroigiełek odpowiedniej długości. Systematyczne nakłuwanie zwiększa ukrwienie skóry głowy, potęgując tym dopływ substancji odżywczych do włosa a dzięki tworzonym przez igiełki kanałom, później aplikowany preparat absorbuje się w głąb skóry docierając bezpośrednio do cebulki włosa. Przy systematycznym stosowaniu dermarollera włókna włosów stają się grubsze dzięki czemu otrzymujemy efekt wzmocnienia i zagęszczenia fryzury.

Jak pielęgnować grube i sztywne włosy?

Grube włosy są często trudne w pielęgnacji, dlatego bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków wygładzających i nawilżających – włosy będą po nich wygładzone i lśniące. Często włosy grube są również sztywne i bardzo suche. Należy stosować wtedy maski z zawartością keratyny będącej budulcem włosa, odpowiednio zaaplikowany preparat wchłania się pomiędzy ubytki włosa sprawiając, że włókno jest elastyczne, miękkie i wygładzone.

Jak dbać o włosy przy niedoczynności tarczycy?

Przy ustabilizowanej sytuacji hormonalnej jak najbardziej możemy w efektywny sposób zadbać o włosy i zahamować ich dalsze wypadanie. Należy stymulować wzrost nowych włókien, tzw. następowych oraz wyhamowywać proces wypadania włosów, które zostały zaatakowane w trakcie choroby. Dokonujemy tego poprzez systematyczne wmasowywanie w skórę głowy preparatów na bazie naturalnych składników: aminokwasów, peptyd, keratyny, kolagenu, enzymów, fitohormonów, witamin oraz minerałów. Aby składniki te miały możliwość wchłonięcia i dotarcia do brodawki włosa, musimy we właściwy sposób przygotować do tego skórę, oczyszczając ją systematycznie peelingiem oraz odpowiednio dobranym szamponem. Wskazane są również masaż skóry oraz mezoterapia mikroigłowa, którą nasi pacjenci wykonują samodzielnie w domu. Najważniejsze są systematyka i prawidłowa aplikacja, działania te z pewnością wpłyną na porost i jakość nowych włosów.

Co zrobić aby moje włosy odrosły po intensywnym wypadaniu?

Najważniejsze są profilaktyka i dokładne ustalenie przyczyny wypadania – tylko wtedy będzie możliwe dobranie efektywnej kuracji. Proszę wykonać podstawowe badania morfologiczne i hormonalne, z wynikami udać się do trychologa. Na konsultacji zostanie przeprowadzony dokładny wywiad oraz badanie specjalistyczną kamerą, przy ponad 200 krotnym zbliżeniu obrazu skóry głowy oraz włosów specjalista jest w stanie dostrzec nieprawidłowości i zalecić kurację.

Kłopoty zaczęły się podczas dojrzewania, skóra stała się tłusta a po urodzeniu dzieci dodatkowo włosy przerzedziły się na koronie głowy. Co mogę zrobić aby je wzmocnić?

Konieczne jest badanie poziomu przetłuszczenia skóry głowy, prawdopodobnie poza problemami hormonalnymi występuje również problem łojotoku. Na skórze zalega nadmiar sebum uniemożliwiający prawidłowe jej funkcje zaburzając tym odżywianie cebulek. Włosy w efekcie stają się coraz cieńsze a zalegający u nasady łój sprawia, że włos pomimo mycia jest nieświeży i przyklapnięty. Dla skutecznej kuracji niezbędne jest usunięcie nadmiaru sebum aby umożliwić absorbcję później stosowanych preparatów wzmacniających – zalecamy wtedy odpowiednie peelingi i szampony do skóry łojotokowej. Do problemu wypadania przyczyniają się z pewnością nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej. Należy wykonać cały panel badań hormonalnych aby endokrynolog miał możliwość dobrania odpowiednich środków je normujących. Równowaga hormonalna, systematyczne oczyszczanie skóry oraz aplikowanie trychologicznych preparatów odzywczych gwarantuje wzmocnienie włosów.

Czy są na rynku suplementy, które naprawdę pomagają, czy może lepsza jest dieta, może powinno się coś konkretnego jeść by wzmocnić włosy?

Nieodpowiednio dobraną suplementacją możemy często sobie zaszkodzić. W celu ustalenia odpowiedniego planu suplementacyjnego należy wykonać badanie pierwiastkowe, gdzie nośnikiem jest nie krew a włosy pobrane od nasady. Na podstawie tego badania ustalony jest dokładny poziom 30 pierwiastków z czego 5 toksycznych oraz zalecenia. Początkowo stosować należy trzymiesięczny program odżywczy składający się z dokładnie opisanych w wyniku pierwiastków i minerałów o odpowiednim stężeniu, kolejnym etapem jest program prewencyjny.

Tak dobrana suplementacja normuje poziom pierwiastków w organizmie oraz zależności między nimi. Na podstawie badania pierwiastkowego ustalana jest również odpowiednia do typu organizmu dieta. Dieta jest bardzo istotna, od niej zależy nasz wygląd, samopoczucie. Starajmy się stosować urozmaiconą dietę, jadać częściej jednak w małych ilościach.

Włosy wypadają i w dodatku swędzi mnie skóra głowy, kiedy się drapie to coś białego obsypuje się ze skóry – czy to łupież?

Dolegliwości wskazywać mogą na silny łojotok lub łojotokowe zapalenie skóry. Zalegająca na skórze głowy warstwa sebum zaczyna się obłuszczać i obsypywać w postaci białych płatków. Skóra głowy jest niedotleniona stąd swędzenie i podrażnienie. Konieczne jest dokładnie oczyszczenie skóry i złuszczenie zalegającej warstwy. Zwykły szampon z pewnością jest mało skuteczny. Konieczny jest peeling do skóry głowy, który zmiękczy i rozpuści zalegającą warstwę. Niezbędne jest również stosowanie oczyszczającego szamponu regulującego pracę gruczołów łojowych. Po takich zabiegach skóra jest dotleniona a umieszczone w niej receptory działają dużo sprawniej. Dzięki prawidłowemu oczyszczeniu skóry zwiększamy absorbcję później stosowanych preparatów przeciwko wypadaniu.

Niezbędne jest wykonanie podstawowych badań hormonalnych i biochemii w celu wykluczenia innych przyczyn wypadania.

 

W celu uzyskania konkretnych odpowiedzi umów się na wizytę do trychologa

 

Do końca marca badanie włosów finansowane z programu Zdrowe Włosy