Darnsonwal.

Autor: Hair Medica
Utworzono: 14 października 2016

           

                  Chyba każdy z nas zna zapach powietrza po letniej, mocnej burzy? Jest energetyczne, czyste, naładowane jeszcze elektrycznością i dodaje pozytywnej energii. Przepełnione jest właśnie ozonem, który ma dobroczynne działanie na całe nasze ciało, włosy i… samopoczucie. Zabieg darsonwalizacji jest znany już bardzo długo, bo od 1895 roku. Już od wielu lat ozon skutecznie działa na zmarszczki, trądzik oraz rozstępy i cellulit. Znalazł także zastosowanie w problemach z łysieniem jako urządzenie do stymulacji porostu włosów. W zabiegu trychologicznym wykorzystywana jest najczęściej elektroda grzebieniowa – do rewitalizacji skóry głowy, pobudzenia porostu włosów, zapobiegania wypadaniu włosów, ale także do redukcji łojotoku, przetłuszczania się włosów.

               Działanie urządzenia polega na przegrzewaniu tkanek głęboko położonych za pomocą prądu. Prąd ten posiada wysokie napięcie, lecz niskie natężenie (do 1mA). Jego moc można dostosować własnych potrzeb oraz poczucia komfortu. Jest to urządzenie całkowicie bezpieczne – nie powoduje żadnych skurczy mięśni w miejscu wykonywania zabiegu. Prądy Darnsonvala- wykorzystuje się w celu pobudzenia mikrokrążenia krwi w skórze głowy ale przede wszystkim mają one działanie powierzchniowo dezynfekujące i antyseptyczne. 

                   Zalecamy się serię 10-20 zabiegów wykonywanych co 2-4 dni. Prady Darsonvala polecamy osobom z łojotokiem, włosami przetłuszczającymi się, łupieżem, wypadającymi włosami (łysienie plackowate i androgenowe), świądem skóry głowy, w celu redukcji nadmiaru bakterii.  Po zabiegu z prądami Darsonvala na skórę głowy włosy mniej się przetłuszczają, lepiej odżywione zostają cebulki włosów, a co za tym idzie włosy ulegają wzmocnieniu. Wycofaniu ulegają choroby bakteryjne skóry głowy. Jak każdy zabieg, ma on swoje p/wskazania. Są to: stany alergiczne skóry, nadciśnienie, cera mocno naczynkowa, ciąża, choroby serca, przerwana ciągłość skóry, otwarte zranienia, gorączka, astma, choroby układu nerwowego i nadpobudliwość nerwowa, padaczka, metalowe implanty.

Brak komentarzy do wpisu