Mezoterapia bezigłowa

Autor: Hair Medica
Utworzono: 19 listopada 2015

Mezoterapia to zabieg, który polega na wprowadzeniu substancji czynnych w głębokie warstwy skóry za pośrednictwem odpowiednio spreparowanych impulsów elektrycznych (mezoterapia bezigłowa) lub poprzez bezpośrednie wstrzyknięcie aktywnych preparatów (mezoterapia igłowa). 

Mezoterapia bezigłowa jest to niechirurgiczna, bezinwazyjna metoda stosowana dla poprawy wyglądu skóry, jej odmładzania i rewitalizacji. Polega na dostarczaniu w głąb skóry odpowiednich substancji aktywnych bez konieczności użycia igieł. Zabieg mezoterapii skóry głowy wyraźnie poprawia kondycję włosów. Jest to doskonałe uzupełnienie leczenia farmakologicznego lub chorób włosów. Mezoterapię wykonuje się specjalnym aparatem, którym zastępują tradycyjną igłę lub skalpel. Fala elektromagnetyczna zmienia przepuszczalność bariery ochronnej naskórka i błony komórkowej, która otacza komórki skóry. W tym właśnie tkwi największy sukces mezoterapii bezigłowej. Nawet najlepszej jakości kremy, maski nie docierają do głębokich warstw skóry. Przyczyną tego jest warstwa rogowa, która blokuje dostęp do głębokich powierzchni. Mezoterapia bezigłowa, poprzez elektropolację, pozwala na głębokie działanie. Efekty osiąga się za pomocą dwóch głównych czynników: prądu impulsowego elektroforezy i silnie odmładzających produktów odżywczych.

Zabieg mezoterapii bezigłowej zwiększa sześciokrotnie zdolność skóry do wchłaniania substancji. Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest ciąża, uczulenie i nadwrażliwość na prąd galwaniczny, nowotwory, gorączka, rozrusznik serca, epilepsja, infekcja skórna w obrębie miejsca zabiegu, stan ropnego zęba, świeża ekstrakcja zęba, zapalenie migdałów, rana w skórze, trądzik różowaty i pospolity aktywny, a także świeża opalenizna. 

Mezoterapia jest przeprowadza się w seriach. Ich liczba i częstotliwość zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stopnia powikłań chorobowych. Najczęściej jednak zabieg przeprowadza się w dwóch fazach. Pierwsza ma celu wyleczenie stanów chorobowych, przywrócenie prawidłowego funkcjonowania skóry głowy oraz regenerację włosa. Następna faza służy podtrzymaniu efektu – zazwyczaj zaleca się jeden zabieg na miesiąc przez około pół roku. W lżejszych przypadkach takich, jak osłabienie włosa, wypadanie sezonowe, czy zupełnie profilaktycznie polecana jest bezigłowa mezoterapia skóry głowy. Natomiast bardziej zaawansowane wypadanie włosów, łysienie androgenowe, plackowate czy długotrwałe zmiany chorobowe leczy się za pomocą mezoterapii igłowej.

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy do wpisu