Peptydy miedzi

Autor: Hair Medica
Utworzono: 25 sierpnia 2017

Peptydy miedzi, jako składniki kosmetyczne, należą do grupy peptydów biomimetycznych. Są to cząsteczki imitujące naturalne związki występujące w skórze. Miedź jest związkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszej skóry, przydatków oraz całego organizmu. Wpływa ona na przepływ impulsów nerwowych, uczestniczy w transporcie tlenu do komórek, jest naturalnym przeciwutleniaczem oraz wspomaga gojenie się ran i regenerację skóry. Dlatego ważne jest aby dostarczać właściwe ilości tego pierwiastka wraz z pożywieniem.

Już w XIX wieku zaobserwowano zwiększony wzrost włosów wokół ran posmarowanych maścią z miedzią. To zjawisko skłoniło naukowców do badań nad właściwościami tego metalu. Odkryli oni naturalnie występujący w organizmie ludzkim peptyd miedzi inaczej nazywany copper peptide. Odpowiada on za regenerację tkanek, poprzez pobudzenie fibroblastów do syntezy białek podporowych skóry. Wpływa pozytywnie na aktywność komórek macierzystych skóry i mieszków włosowych. Hamuje działanie enzymu, 5-α-reduktazy, odpowiedzialnej za łysienie.

Doktor Loren Pickard zajął się dokładnym badaniem właściwości peptydu miedzi. Zauważył, że stosowanie tego związku przez 14 dni przyspieszyło wzrost włosa i powiększyło mieszek włosowy 4-8 krotnie. Inne badania doktora Bernarda Kalisa dowiodły, że stosowanie peptydu miedzi zmieniło stan uśpienia włosa (telogen), w stan wzrostu włosa (anagen).

Systematyczne stosowanie preparatów z peptydami miedzi aktywuje macierz komórkową do produkcji nowych włosów oraz zahamuje działanie enzymu powodującego łysienie. Można osiągnąć nim lepsze efekty niż 5% minoksydylem. Dodatkowym wzmocnieniem działania związków miedzi jest zastosowanie infuzji tlenowej oraz mezoterapii igłowej, co skróci czas przejścia składnika aktywnego do głębszych warstw skóry.

Brak komentarzy do wpisu