Konsultacja trychobarberska

Konsultacja trychobarberska różni się od konsultacji barberskiej tym, że specjalista zadba również o właściwe funkcjonowanie skóry głowy oraz skóry twarzy jak również o budowę włosa od cebulki aż po same końce. Pozwoli to na zagęszczenie fryzury przez zwiększenie ilości włosów i ich pogrubienie. Bycie pod opieką trychobarbera gwarantuje szybkie usunięcie wszystkich problemów skórnych jak łupież, łojotok, sucha skóra głowy, łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Podczas konsultacji dochodzi do postawianie wstępnej diagnozy na temat stanu skóry głowy i jeśli jest taka potrzeba do przedstawienia przykładowej kuracji, np. zabieg głęboko detoksykujący, energetyzujący, nawilżający, przeciwłupieżowy lub przeciwłojotokowy, który można wykonać podczas planowanego zabiegu barberskiego. Tak kompleksowe i nowatorskie działanie jest idealnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających klientów.
Coraz więcej mężczyzn poszukuje swojego własnego, niepowtarzalnego stylu, decydując się na zapuszczenie brody. Moda na brodę to nie wymysł współczesnych czasów, sięga filozofów starożytności jak Sokrates, z pewnością jest reaktywowana przez mężczyzn show biznesu jak Brad Pitt. Panujący kilka lat temu trend na 4 – dniowy zarost zastąpiły dłuższe, gęste, pełne brody, wąsy. Głównym celem wizyty u barbera jest nadanie klientowi charakteru, stworzenie indywidualnego wizerunku dopasowanego do kształtu twarzy, osobowości, rodzaju i ilości włosów. Salony barberskie dysponują do tego sporym arsenałem usług jak: podcinanie zarostu, trymowanie brody, golenie maszynką lub brzytwą, farbowanie, odsiwianie oraz zabiegi stylizacyjne bród. Nieodłącznym elementem zadowolenia z efektu ostatecznego wizyty jest poprzedzenie jej konsultacją barberską, kiedy to specjalista w połączeniu z oczekiwaniami klienta tworzy wizję nowego wyglądu.
Do tego potrzebna jest bezbłędna umiejętność dostosowania brody do kształtu twarzy, ponieważ dzięki temu możemy modelować jej rysy, kamuflować istniejące mankamenty, uwydatniać atuty. Posiadacze kwadratowych kształtów twarzy celem jej złagodzenia powinni zapuścić zarost na brodzie i policzkach, a posiadacze okrągłych twarzy tzw. “kozie bródki” aby optycznie wysmuklić twarz. Kolejne elementy konsultacji to przedstawienie krok po kroku wybranych schematu zabiegu i omówienie metod.