Trychomodelowanie i czesanie włosów

Modelowanie dzięki kilku prostym trychologicznym krokom może stać się czymś więcej niż tylko nadaniem fryzury, może stać się nadaniem wymarzonej fryzury, wykorzystując nowoczesne podejście do fryzjerstwa, które opiera się na prewencji i działaniu na wewnętrzne, żywe partie włosa. Dodanie elementów głębokiego detoksu skóry głowy, dotlenienia, pobudzenia procesu keratynizacji w cebulce włosa pozwoli na wydobycie maksimum możliwości naszych włosów, czego efektem powstała fryzura nabierze objętości, blasku, włosy będą zdrowsze, bardziej elastyczne i odbite od nasady.

Trychomodelowanie to przeprowadzenie na wstępie krótkiego zabiegu detoksykującego, następnie wprowadzenie do skóry głowy ampułki dobranej do potrzeb skóry głowy (przeciwłupieżowa, seboregulująca, nawilżająca) czy energetyzująco – witalizującej np. na bazie roślinnych komórek macierzystych. Po wykonaniu tych dwóch kroków trychofryzjer przechodzi do przeprowadzenia modelowania włosów i stwarzania fryzury.

 

Efekty

Dzięki trychomodelowaniu uzyskana fryzura nabiera większej trójwymiarowości. Dzięki oczyszczeniu i aktywizacji dochodzi do:

  • zwiększony połysk
  • włosy bardziej odbite od nasady
  • lepiej układające się włosy
  • spotęgowany efekt końcowy fryzury

 

Zabieg trychomodelowania – krok po kroku

Zabieg można wykonać manualnie, a więc wprowadzając po kolei preparaty wykonując masaż relaksacyjny skóry głowy oraz dodatkowo wykorzystując technologię infuzji tlenowej, co zwiększa przenikalność składników aktywnych i natlenienie.

 

Procedura składa się z 3 kroków:

  • detoksykacja
  • strzyżenie
  • ampułka dobrana do potrzeb skóry (stymulująca / seboregululacja / przeciwłupieżowa / nawilżająca)

 

KROK 1 – Detoksykacja

Polega na aplikacji preparatu głęboko detoksykującego skórę głowy przy pomocy masażu lub technologii infuzji tlenowej. Czas trwania to około 3 – 5 minut. Zastosowanie odpowiedniego szamponu trychologicznego i umycie skóry głowy.

 

KROK 2 – Aktywizacja

Polega na aplikacji na skórę głowy preparatu dobranego do potrzeb skóry głowy oraz włosów przy pomocy masażu lub technologii infuzji tlenowej. Czas trwania to około 3 – 5 minut.

 

KROK 3 – Modelowanie

Standardowy proces modelowania włosów czy wykonanie upięcia.

 

Zabieg trychomodelowania jest przeznaczony dla wszystkich świadomych i szerokopasmowo dbających o siebie klientów, którzy cenią sobie kompleksowość usług na najwyższym poziomie oraz propagatorów prewencji i zdrowego stylu życia. To co jest zauważalne i odczuwalne po jednorazowym zastosowaniu preparatów trychologicznych nie jest maksimum możliwości. Możemy je zaobserwować w postaci grubszej, bardziej lśniącej i sprężystej łodygi włosa już po 3 miesięcznej kuracji trychologicznej odpowiednio dobranymi preparatami w zależności od potrzeb skóry.