Hair Medica - Klinika Włosów > Usługi > Badania > Badanie trychologiczne

Badanie trychologiczne

Badanie trychologiczne wskazane jest w przypadkach każdego schorzenia skóry głowy i włosów. Badanie polega na szczegółowej weryfikacji stanu skóry głowy, stanu włosów, mieszków włosowych, faz wzrostu włosów, cebulek. Wykonywany jest trichogram i trichoskopia – wyrywanie kilku włosów z różnych miejsc na głowie w celu dokładnego oszacowania faz wzrostu, poziomu sebum, jakości cebulek. Badanie jest przeprowadzane w celu ustalenia przyczyny schorzenia oraz zalecenia odpowiedniego leczenia.

Podczas badania weryfikowany jest poziom hormonów męskich, żeńskich, tarczycy, morfologii na podstawie wcześniej wykonanych wyników badań.

Stawianie diagnozy

Jeśli sytuacja tego wymaga, badanie prowadzone jest przy konsultacji kilku specjalistów. Są to:

  • specjaliści dermatolodzy,
  • trycholodzy,
  • biotechnolodzy,
  • kosmetolodzy,
  • dietetycy,
  • endokrynolodzy,
  • psycholodzy.

Dzięki wspólnej konsultacji eliminujemy jakiekolwiek pomyłki w diagnozach.

W ciężkich przypadkach łysienia androgenowego u kobiet lub u mężczyzn wykonujemy wymaz z jamy ustnej lub pobieramy próbkę śliny na podstawie której wykonujemy badanie genetyczne na predyspozycję do łysienia androgenowego.

Dodatkowo w każdym przypadku specjaliści Hair Medica przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem, który wspiera właściwą diagnozę.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy przechodzimy do adekwatnego leczenia farmaceutykami, hormonami, kosmeceutykami, silnymi preparatami organicznymi. Leczenie jest tak dobierane, aby było w 100% skuteczne i żeby pacjent w krótkim czasie mógł powrócić do stanu sprzed choroby.

W łagodniejszych przypadkach przepisujemy łagodne organiczne preparaty, które są w takich przypadkach najbardziej skuteczne i szybko akceptowalne przez organizm.Obecnie wizyty finansowane z programu Zdrowe włosy.

Rezerwacja dofinansowanej wizyty telefonicznie:


Rezerwacja dofinansowanej wizyty online:

PROMOCJE HAIR MEDICA ZABIEGI Do końca listopada wizyty finansowane z programu Zdrowe Włosy: REZERWACJA WIZYTY
fff