4 kroki do pięknych włosów

Autor: Hair Medica
Utworzono: 18 kwietnia 2017

Spis treści:

Lśniące, grube, sprężyste, piękne włosy wydają się być oznaką witalności i młodości, a bardzo często sprawia to po prostu, że ​​czujemy się ładnie i kobieco. Niestety kiedy się starzejemy, także nasze włosy, tracą elastyczność, blask i przerzedzają się. Naturalne zmiany, które pojawiają się w czasie, w tym zmiany hormonalne, zmniejszona zdolność komórek do rozmnażania, diety wszystko może wpływać na zdrowie naszych włosów . Dodatkowo zabiegi fryzjerskie, zanieczyszczenie środowiska osłabiają łodygę włosa jeszcze bardziej. Nawet ci z nas, którzy mogą pochwalić się grubą czupryną muszą włożyć trochę wysiłku aby zachowały dobry wygląd na długo.

Żeby włosy wyglądały zdrowo potrzeba trochę pracy. Dla osoby, która codziennie tylko myje włosy i suszy może wydawać się to niewykonalne, ze względu na ilość preparatów i czas. Wystarczy kilka tygodni i zmiana pielęgnacji stanie się zwyczajnym codziennym rytuałem, a włosy z każdym tygodniem będą lepiej wyglądać.

Oto kilka kroków do zachowania dobrej kondycji włosa na długo. Wprowadzenie ich do codziennej pielęgnacji poprawi ich wygląd i kondycję.

Mycie

Banalnie prosta czynność, nad czym się zastanawiać. A jednak wiele osób robi to źle, na dodatek źle dobiera szampony.

Po pierwsze i najważniejsze, myjemy zawsze skórę głowy. Włosy wymagają mycia szamponem tylko wtedy gdy używamy dużej ilości środków do stylizacji włosów.

Po drugie szampon dobieramy do skóry nie do włosów. Podstawowy błąd popełniany przez co drugą osobę. Szampon należy dobrać do skóry: tłustej, suchej, normalnej, z łupieżem (jeśli akurat jest taki problem) lub po prostu delikatny szampon myjący.

Oczyszczanie- peeling skóry głowy

Samo mycie głowy szamponem nie wystarcza. Skóra na głowie tak samo jak na ciele ulega regularnemu złuszczaniu. Dlatego tak samo jak i na ciele warto co kilka tygodni wykonać peelling skóry głowy, peeling pozwala utrzymać skórę zdrową i czystą a zdrowa skóra to zdrowe włosy.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów o działaniu złuszczającym, przeznaczonych do skóry głowy. Najlepiej udać się do trychologa, który dobierze odpowiedni akurat dla Ciebie peeling. Dlaczego? Bo sami swojej skóry głowy nie widzimy, nie wiem jak mocnego peelingu potrzebuje.

Odżywianie- wcierka

Po preparaty do wcierania w skórę głowy zazwyczaj sięgamy dopiero gdy problem się pojawia. Tymczasem lepiej jest zapobiegać problemom niż je leczyć, np stosując co kilka miesięcy kosmetyki do wcierania w skórę. Nie mówimy oczywiście o silnych preparatach stosowanych przy łysieniach, ale o delikatnych, odżywczych produktach na bazie ziół i ekstraktów roślinnych, które poprawią krążenie, odżywią i wzmocnią nasze włosy.

Pielęgnacja łodygi włosa

I ostatni krok, który nadal bardzo często jest pomijany. Odżywki, maski, olejki. Każda marzy o błyszczących, gładkich, mocnych włosach. I to właśnie te produkty pozwalają zachować włosy w jak najlepszej kondycji. Dieta, suplementy gwarantują, że włos będzie rósł zdrowy, ale nie gwarantują zabezpieczenia łodygi włosa na przyszłość. Bez odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza włosy długie mogą ulegać uszkodzeniom. Regularne stosowanie odżywek i masek zabezpieczy włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Brak komentarzy do wpisu