Inca Inchi

Autor: Hair Medica
Utworzono: 12 lipca 2017

Od kilku lat coraz popularniejsze staje się korzystanie z olei w pielęgnacji włosów i skóry. Wykorzystuje się olej kokosowy, arganowy, makadamia. Ostatnie badania wykazują, że jedną z najlepszych roślin oleistych jest Sacha Inchi (Inca Inchi), a wysoka zawartość omeg- 3, sprawia, że jest coraz częściej wykorzystywany w pielęgnacji włosów i skóry.

Sacha Inchi to roślina pochodząca z lasów deszczowych peruwiańskiej Amazonii. Znana jest od bardzo dawna- pierwsze wzmianki na temat dobroczynnego działania na zdrowie i urodę człowieka pochodzą z 1980 roku, ale od pewnego czasu, coraz częściej wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym. Nasiona Inca Inchi są bogate w oleje (51-54%) oraz białka (25-27%). Około 85% całkowitej zawartości stanowią wielonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli kwas alfa-linolenowy (ALA, omega-3) i kwas linolowy (LA, omega-6). Ponadto badania wykazały obecność antyoksydantów takich jak flawonoidy i tokoferole.

Świetny skład, połączenie kwasów omega 3,6 i 9, antyoksydantów, witaminy A i E, sprawia, że olej znajduje zastosowanie w wielu problemach:

  1. olej stosowany na włosy działania nawilżająco, chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych,

  2. świetnie sprawdzi się przy włosach suchych i zniszczonych- nada im miękkość, elastyczność, ułatwi układanie,

  3. regularne stosowanie kosmetyków zawierających olej, sprawi, że włosy będą gładkie, pełne blasku, łatwe w rozczesywaniu,

  4. olej wykazują właściwości nawilżające i pomaga w utrzymaniu stałego nawilżenia naskórka, może być wykorzystany w łuszczycy, atopii, podrażnieniu i suchości skóry,

  5. ze względu na bogatą zawartość kwasów tłuszczowych, olej sprawdzi, się w pielęgnacji skóry tłustej,

Bogaty skład, szerokie zastosowanie i bardzo dużo właściwości, sprawia, że olej staje się coraz częściej wykorzystywanym surowcem naturalnym w kosmetykach. Warto szukać go zarówno w szamponach jak i odżywkach i maskach do włosów.

Brak komentarzy do wpisu