Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

Autor: Hair Medica
Utworzono: 28 czerwca 2017

Spis treści:

Wiele osób zgłaszających się do trychologa, jest zaskoczona, że dba o włosy, a mimo to nadal ma z nimi problemy łamią się, nie rosną, wypadają, pojawia się łupież, nasila przetłuszczanie. Niestety bardzo często problemy skórne wiele osób diagnozuje sobie sama, lecząc na własną rękę i zazwyczaj tylko pogłębiając problem. Jakie najczęściej błędy popełniane są w pielęgnacji włosów i dbaniu o zdrową skórę?

Oto najczęstsze:

1. Źle dobrany szampon

Tak, mimo, że wszędzie głośno o tym jak dobierać szampon, nadal większość wybiera szampony przypadkowo. Zamiast kierować się naszym stanem skóry głowy, kierujemy się tym, żeby był bez SLS, parabenów i silikonów. A to nie są najgorsze składniki szamponów. Nadal zamiast dobrać szampon do skóry, dobieramy szampony do włosów, albo co gorsze dla dzieci- taki szampon może być dodatkiem w pielęgnacji a nie podstawą mycia.

2. Suche szampony

Nie jest tak, że to zło największe i jest absolutny zakaz stosowania suchych szamponów. Ale niestety nadal spora część głównie kobiet, stosuje suchy szampon regularnie zamiast mycia. Drodzy! Szampon suchy to ratunek w sytuacjach kiedy naprawdę, nie ma się czasu umyć włosów a włosy naprawde potrzebują szybkiego odświeżenia. Nie jest to żadna alternatywa mycia, wręcz przeciwnie regularne stosowanie suchych szamponów, może bardzo zanieczyszczać skórę głowy i podrażniać.

3. Źle nakładana i dobrana odżywka

Wiele osób, nie potrafi znaleźć złotego środka w stosowaniu odżywek. Albo są stosowane w bardzo dużych ilościach, od samej skóry głowy, bardzo ciężkie odżywki czy maski, nawet przy bardzo cienkich włosach, albo wręcz odwrotnie całkowicie rezygnuje się z odżywek postaci emulsji na rzecz odżywki w formie mgiełek. Prawidłowo dobrana, i regularnie stosowana odżywka, pozwala zapewnić zdrowy wygląd włosów.

4. Brak odżywki

Prawie połowa osób zgłaszająca się z problemem zniszczonych włosów, nie stosuje żadnej odżywki po myciu. Niestety, ale bez odżywki ciężko zadbać żeby długie do pasa włosy wyglądały zdrowo, były błyszczące i mocne.

5. Diagnozowanie problemów skórnych

Najgorszym problem jest diagnozowanie się samemu, bez wizyty u specjalisty. Wyobraźcie sobie, że nawet specjalista, który widział tysiące przypadków, czasami nie potrafi postawić jednoznacznej diagnozy na pierwszej wizycie, a co można powiedzieć, na temat diagnozy na podstawie internetu? Pomijając diagnozę, spora część postanawia leczyć problem skóry samemu, korzystając z dostępnych bez recepty środków, bardzo często opierając się na opinii z internetu a nie choćby farmaceuty.

Pamiętajcie, nawet środki bez recepty, źle zastosowane mogą zaszkodzić.

Brak komentarzy do wpisu