Placenta – sposób na odżywienie włosów

Autor: Hair Medica
Utworzono: 26 lutego 2016

Spis treści:

Czym jest placenta

hair-863698_1280Placenta jest produktem, który staje się coraz bardziej popularny w branży kosmetycznej. Można go znaleźć w wielu produktach, takich jak kremy przeciwzmarszczkowe, ale najbardziej popularna jest jako składnik szamponów, odżywek i produktów do wcierania w skórę głowy. Chociaż produkt ten zapewnia wiele korzyści dla włosów, jest niezrozumiany przez ludzi, bo wielu obawia się, że produkt wykonany jest z ludzkiego łożyska. W rzeczywistości, najczęściej wykorzystywane jest łożysko owiec. Wyciąg z łożyska zawiera praktycznie wszystkie potrzebne i podstawowe aminokwasy, polisacharydy, kwas hialuronowy, kwas bursztynowy, koenzym Q10, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, lecytynę, czynniki wzrostu, naturalne kompleksy, rozpuszczalne w wodzie i rozpuszczalne w tłuszczach witaminy, makro i mikroelementy.

Placenta w pielęgnacji włosów

Korzystanie z placenty do pielęgnacji włosów pomaga nawilżyć oraz odbudować uszkodzone i przesuszone włosy. Dużą zaletą korzystania z produktów do włosów zawierających placentę jest eliminacja puszenia się włosów. Regularne stosowanie wyciągu z łożyska dostarcza włosom niezbędnych składników odżywczych, które zapewniają im nawilżenie i zdrowy wygląd. Działa wygładzająco na włosy oraz ułatwia rozczesywanie, co pożądane jest przede wszystkim przez posiadaczy długich lub kręconych włosów.
Pomaga odbudować i wzmocnić włosy. Wykazuje działanie stymulujące, odżywia i nawilża skórę. Placenta intensywnie stymuluje wzrost włosów, posiada funkcje regeneracyjne i ochronne.

Produkty zawierające placentę to świetny sposób na dogłębne odżywienie włosów i skóry głowy.

Brak komentarzy do wpisu