Prawidłowe dbanie o włosy i skórę głowy dzieci

Autor: Hair Medica
Utworzono: 17 maja 2018

Dzieci gdy się rodzą posiadają włosy meszkowate, bardzo delikatne, miękkie. Pielęgnacja powinna być oparta na delikatnych preparatach, które nie podrażniają skóry. Mieszki włosowe u dzieci ciągle się zmieniają , wykształcają, dlatego pielęgnacja jest bardzo ważna, aby nie doszło do zahamowań. Skóra głowy u dzieci jest cieniutka i posiada znikomy płaszcz lipidowy, czyli naturalną barierę ochronną.

Najlepsze dla dzieci jest stosowanie preparatów hipoalergicznych oraz takich, które w składzie posiadają oleje, wyciągi roślinne np. olej migdałowy. Dzieci starsze mogą stosować bardziej ziołowe szampony, jednak ciągle powinny być one delikatne, nie drażniące. Skóra głowy dziecka nie wymaga codziennego mycia i nie powinno się jej suszyć suszarką (należy wytrzeć świeżo umytą skórę głowy, włosy w ręcznik).

Dzieci nie wymagają stosowania odżywek do włosów, ich włosy są miękkie, podatne na układanie. Zastosowanie źle dobranych odżywek mogłoby skutkować podrażnieniem, reakcjami alergicznymi.

Jeśli starsze dzieci mają problemy z jakością włosów, można je wzmocnić poprzez wcieranie olei np. rycynowego, kokosowego, arganowego. Olejować można przed myciem.

Powinno się unikać ciasnego upinania włosów, gdyż to osłabia ich cebulki i może doprowadzić do przerzedzeń. Najlepiej stosować miękkie frotki oraz czesać włosy w warkocz.

Brak komentarzy do wpisu