Rzepa na włosy.

Autor: Hair Medica
Utworzono: 17 czerwca 2016

Spis treści:

Czarna rzepa ma wiele właściwości odżywczych i leczniczych, jej dobroczynne działanie wykorzystywane jest nie od dziś. Już nasze babcie stosowały sok z czarnej rzepy, jako środek hamujący wypadanie i wzmacniający włosy. Czarna rzepa to prawdziwa skarbnica witamin B oraz witaminy C, PP i A. Zawiera mnóstwo minerałów takich jak potas, wapń, magnez, fluor, żelazo, cynk, mangan, sód, fosfor. Zawiera glikozydy gorczyczne, które są bogate w związki siarki. Ponadto bogata jest w fitoncydy­ substancje bakteriobójcze.

 

Czarna rzepa na włosy

Czarna rzepa poprawia ogólną kondycję naszych włosów. Dzięki bogactwu substancji odżywczych wzmacnia włosy, stymuluje do wzrostu i hamuje wypadanie włosów. Rozdrabnianie bulwy powoduje rozpad zawartych w korzeniu glikozydów, w wyniku czego powstają lotne związki – tak zwane olejki gorczyczne. Olejki goryczne mają specyficzny zapach, smak i bardzo intensywnie zwiększają ukrwienie skóry. Lepsze ukrwienie to lepsze odżywienie włosów i szybszy wzrost.

Czarna rzepa na łupież

 Rzepa wykorzystywana jest również w przypadku łupieżu oraz chorób przebiegających ze świądem. Dzięki obecności fitoncydów­ hamuje rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych, dzięki temu zmniejsza się stan zapalny i dokuczliwe objawy.

Czarna rzepa na łojotok

 Czarna rzepa świetnie sprawdza się również problemach z łojotokiem. W bulwach rzepy znajdziemy związki takie jak rafanina i rafanol (związki siarkowe) o działaniu odkażającym i przeciwłojotokowym. Dzięki temu włosy mniej się przetłuszczają skóra staje się świeża i czysta.

Jak stosować czarną rzepę

 Czarna rzepa ma wiele właściwości leczniczych działa nie tylko na włosy ale również wykorzystywana jest w medycynie. Możną ją stosować zewnętrznie wcierając w problematyczne miejsca lub wewnętrznie (w postaci świeżego soku 2­3 łyżki dziennie, lub startą wykorzystywać do sałatek). Można wykorzystać świeżo wyciśnięty sok do wcierania w skórę głowy lub przygotować nalewkę. Startą rzepę należy zalać alkoholem 40–70% w proporcji 1 część rzepy na 5 części alkoholu, odstawić na 2 tygodnie, potem przefiltrować i stosować do wcierania w skórę głowy.

Brak komentarzy do wpisu