Siarka

Autor: Hair Medica
Utworzono: 18 kwietnia 2017

Siarka, jest to minerał, który występuję w organizmie w stosunkowo małych ilościach, jednak jej znaczenie jest ogromne. Można zauważyc od razu, kiedy w naszym organizmie mamy niedobór siarki, włosy wypadają, robia się sztywne, twarde i nieprzyjemne w dotyku, skóra traci jędrność i blask, a paznokcie się rozdwajają. Niedbór tego pierwiatka wpływa równiez na emocje i nastrój człowieka. Odczuwamy niepokój, przemęczenie, brak pozytywnej energii, skóra robi sie blada i przezroczyta.


Siarka bierze udział w przemianach energetycznych, wchodzi w skład kwasów nukleinowch oraz witamin B, H, kwasu pantotenowego. Wpływa na proces krzepnięcia krwi oraz uczestniczy w sytezie kolagenu. Stanowi składnik aminokwasów-cysteiny i metioniny. Jest niezbędna do utrzymania dobrego stanu stanu skóry i zdrowych włosów. Głównym źródłem siarki są produkty pochodzenia zwierzęcego czyli – mleko, sery, orzechy laskowe, brukselka, groch. Czy siarka moze wpłynąc na poprawę i stymulację porostu włosów. Otóz, tak! W niektórych roslinach, zwłaszcza tych czosnkowatych wystepują naturalne stymluatory włosów. Naszą dietę trzeba wzbogacić w czosnek, szczypiorek, por, cebulę.

Siarka jest ważnym składnikiem kosmetyków. W kosmetyce wykorzystuje się siarkę mineralną, która ma postać jasnożółtego proszku nierozpuszczalnego w wodzie. Obecnie stanowi składnik medeł leczniczych i szamponów p/łupieżowych. Wchłania nadmair łoju, działa p/zapalnie i p/bakteryjnie.

Obecnie w sprzedaży dostępny jest Surfin, suplement diety, który może wspomóc kurację zewnętrzną. SUFRIN to kapsułki z bioprzyswajalną siarką. Biorą one również czynny udział w zwalczaniu stanów zapalnych oraz zakażeń grzybiczych skóry i mieszków włosowych. Olejki w nich zawarte- piniowy i lniany zawierają aktywne przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki.

Brak komentarzy do wpisu