Witaminy A,E i C

Autor: Hair Medica
Utworzono: 18 lutego 2016

Spis treści:

Dla wyglądu naszych włosów równie ważna jest kondycja skóry głowy. Ponadto, aby włosy rosły zdrowe i piękne, należy je odpowiednio odżywiać. Niezbędnym składnikiem odżywczym dla wzrostu włosa oraz kondycji skóry są witaminy, w tym witaminy A, E i C.

Witamina A (retinol)

jest używana do leczenia praktycznie wszystkich chorób skóry (trądzik, łojotok, łuszczyca, itd.). W przypadku zmian skórnych (ran, oparzeń słonecznych), witamina A przyspiesza proces regeneracji, jak również stymuluję syntezę kolagenu, poprawia jakość regenerowanej tkanki i zmniejsza ryzyko zakażenia. Zarówno witamina A i β-karoten chroni błony komórkowe przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Witamina A, jest wymagana do normalnego funkcjonowania układu immunologicznego i jest niezbędna w zwalczaniu infekcji. Witamina A zapewnia elastyczność włosów, czyni go silniejszym i pomaga niwelować negatywe działanie promieniowania ultrafioletowego. W przypadku niedoboru tej witaminy, skóra głowy może się łuszczyć, a włosy stają się cienkie i kruche.

health-621353_1280

Witamina E (tokoferol)

jest głównym odżywczym przeciwutleniaczem. Spowalnia proces starzenia się komórek w wyniku utleniania, poprawia odżywienie komórek, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiega powstawaniu skrzepów krwi i przyczynia się do ich rozproszenia. Witamina E bierze udział w podziale komórek, metabolizmie komórek i oddychaniu. Stosowana zewnętrznie, witamina E pozwala na gojenie skóry i zmniejsza ryzyko tworzenia się blizny. Ponadto tokoferol pomaga w leczeniu egzemy, owrzodzenia skóry, opryszczki i łojotoku. Niedobór witaminy E powoduje utratę włosów.

Witamina C (kwas askorbinowy)

również służy do zapobiegania wypadaniu włosów. Jest odpowiedzialna za szczelność naczyń krwionośnych. Niedobór witaminy C powoduje zaburzenia mikrokrążenia i włosy, które szczególnie potrzebuje dużego ukrwienia, mogą zacząć wypadać. Witamina C ma właściwości przeciwutleniające, przyczynia się do wchłaniania żelaza, bez którego włosy stają się kruche i matowe. Witamina C pomaga poradzić sobie z napięciem i stresem – jednym z głównych wrogów ładnych włosów.

Brak komentarzy do wpisu