Co kryją w sobie ampułki do mezoterapii?

Autor: Hair Medica
Utworzono: 05 kwietnia 2018

Kofeina – wykazuje działanie pobudzające, przyspiesza procesy podziałowe. Badania firmy Dr. Wolffe Gruppe wykazały, że kofeina przyspiesza porost włosów ale także hamuje działanie dihydrotestosteronu, który odpowiada za łysienie androgenowe zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Copper Peptide Complex – peptyd z kompleksem miedzi, a to właśnie dzięki miedzi możliwe jest tworzenie wiązań dwusiarczkowych w łodydze włosa, które warunkują sprężystość i wytrzymałość. Peptyd ten przyspiesza także regenerację skóry głowy.

Dexpantenol – jego działanie opiera się głównie na właściwościach łagodzących i przyspieszających gojenie ran, przyspieszając tworzenie fibroblastów, co w przypadku mezoterapii igłowej ma duże znaczenie. Dexpantenol zmniejsza utratę wody z naskórka, co wpływa na jego gładkość i sprężystość.

Żeń-szeń – przyspiesza wzrost włosów. Zawiera: saponiny, witaminę B1, witaminę B2, witaminę C i aminokwasy. Pobudza on także krążenie krwi i chroni przed szkodliwymi wolnymi rodnikami.

Adenozyno- 5-trifosforan (ATP) – „biochemiczny akumulator” dostarcza energii do procesów mitotycznych w macierzy włosa, a więc dostarczenie go w koktajlu witaminowym dzięki iniekcji sprawi, że włosy będą szybciej rosły.

Brak komentarzy do wpisu