Masaż skóry głowy

Autor: Hair Medica
Utworzono: 26 marca 2018

Masaż skóry głowy jest znany od dawna, stosuje się go w celu likwidowania bólu, zmęczenia, a także jako forma relaksu. Jest to również świetny sposób na zahamowanie wypadania i przyspieszenie  wzrostu włosa, szczególnie u osób mających problem z krążeniem.

Masaż pobudza krążenie krwi, dzięki temu poprawia się odżywienie i dotlenienie włosów, które stają się mocniejsze i odporne na wypadanie.

Jeśli często odczuwamy ból przy „przerzucaniu” włosów może to świadczyć o przykurczu mięśnia przywłosowego – rozwiązaniem w tej sytuacji jest również masaż. Najlepiej wykonywać go codziennie okrężnymi ruchami od czoła w stronę karku, na całej powierzchni skóry głowy, opuszkami palców, nigdy paznokciami.

Dzięki masażowi zwiększa się przenikanie substancji aktywnych przez skórę, więc warto wykonywać go podczas codziennego nakładania ampułek i lotionów – preparaty wmasowywane będą skuteczniejsze i zadziałają szybciej.

Należy pamiętać, że masaż pobudza gruczoły łojowe, więc u osób z problemami nadmiernego przetłuszczania się włosów najlepiej wykonywać go podczas mycia głowy.

Wykonanie masażu

Wbrew pozorom masaż można wykonać w zaciszu domowym, nie trzeba udawać się do specjalisty. Wielu z was nawet nie wie, że podświadomie wykonuje masaż skóry głowy chociażby podczas mycia włosów. Należy poznać kilka podstawowych zasad odnośnie techniki i można przystępować do regularnych masaży.

  • Masaż zawsze wykonuj od czoła w kierunku karku
  • Nie drap, nie szoruj (może to osłabić włosy i skórę)
  • Nie masuj skroni (są to bardzo mocno ukrwione miejsca, więc nieumiejętnie masowany może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego – masaż skroni pozostawiamy specjalistom)
  • Wykonuj masaż regularnie, każdego wieczora
  • Ruchy masażu powinny być spokojne, koliste, uciskowe

Jeśli jesteś pod opieką trychologa lub stosujesz jakieś preparaty do wcierania w skórę głowy to pamiętaj, że regularny masaż pomoże substancjom aktywnym szybciej przeniknąć przez barierę naskórka dzięki czemu efekt kuracji będzie korzystniejszy.

Brak komentarzy do wpisu