Prawidłowa higiena skóry głowy

Autor: Hair Medica
Utworzono: 19 marca 2019

Jak często myć włosy? Niestety bardzo często można spotkać osoby, które mimo wzmożonego łojotoku myją głowę np. raz w tygodniu. Prowadzi to do nagromadzenia łoju na skórze i bardzo często osłabienia włosów, a także świądu. W przypadku wzmożonej pracy gruczołów łojowych należy pamiętać, aby nie dopuszczać do stanu dużego zanieczyszczenia gdyż nasila to dolegliwości łojotoku. W takim środowisku będą rozwijać się bakterie i grzyby, co zaostrzy dolegliwości i stan zapalny na skórze głowy. Przy nadmiernym łojotoku należy szczególnie zwrócić uwagę na częstotliwość mycia, tak aby nie dopuszczać do jej większego przetłuszczenia. Jeśli nie ma problemu z nadmierną pracą gruczołów łojowych, to należy myć głowę tak często jak tego potrzebuje, ale nie rzadziej niż, co 2-3 dni. Wskazówki dotyczące prawidłowej pielęgnacji:

➢ Jeśli skóra wymaga codziennego mycia to jest to jak najbardziej w porządku pod warunkiem, że używamy odpowiedniego szamponu do codziennego mycia. Musi on mieć bardzo delikatny skład.

➢ Podstawą pielęgnacji każdego typu skóry jest odpowiedni dobór szamponu do jej potrzeb.

➢ Do codziennego mycia nie możemy używać szamponów przeciwłupieżowych ponieważ mają one silnie drażniący skład. Tego typu szampony mogą być stosowane tylko okresowo.

➢ Na skórę głowy nie należy nakładać odżywki (jedynie na włosy od połowy długości)

➢ Jeśli przechodzimy przez kurację trychologiczną, powinniśmy w tym czasie myć głowę codziennie bądź co 2 dni ponieważ na oczyszczonej skórze głowy jest dużo lepsze przenikanie składników aktywnych z preparatów.

➢ Bardzo ważne jest dwukrotne mycie skóry głowy ponieważ jest wtedy dużo lepiej oczyszczona.

➢ Po umyciu skóry głowy należy ją wysuszyć letnim strumieniem powietrza z suszarki, dlatego że położenie się spać w mokrych włosach jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i grzybów.

Brak komentarzy do wpisu