Derma Roller, czyli mezoterapia mikroigłowa

Autor: Hair Medica
Utworzono: 07 października 2015

Spis treści:

Dlaczego warto stosować mezoterapię

Łysienie, przerzedzanie się włosów i łojotok są obecnie częstymi problemami. Przyczyny mogą być różne, jako główne wymienia się czynniki genetyczne oraz zaburzenia hormonalne. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest wielokrotnie stosowany samodzielnie w celu poprawy wyglądu włosów oraz jako profilaktyka lub uzupełnienie terapii ich wypadania. Wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn na owłosioną skórę głowy ma za zadanie zmniejszyć łojotok i łysienie, pobudzić włosy do szybszego wzrostu, a także aktywować do odrostu nowe włosy. Skóra jest naturalną barierą organizmu przed wieloma czynnikami, dlatego też musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie składniki kremu bądź serum (wcierek również) zostaną odpowiednio wchłonięte do głębszych warstw skóry. Wiele z nich działa wyłącznie w obrębie martwych komórek naskórka. Dlatego też stosuje się nakłucia, by zwiększyć penetrację różnych składników mieszaniny w głąb skóry.

Dermarollery to przyrządy wyposażone w rączkę zakończoną wałkiem, do którego przyczepione jest zazwyczaj kilkaset igiełek. Procedura polega na kilkakrotnym rolowaniu skóry wałkiem pionowo, poziomo i ukośnie, a następnie nakładaniu określonych substancji aktywnych. Igiełki te podczas rolowania skóry powodują jej mikrouszkodzenia, dzięki czemu dostaje ona „sygnał”, by się odnowić i zregenerować – wówczas staje się gęstsza i jędrniejsza. Mezoterapia mikroigłowa bardzo mocno poprawia ukrwienie skóry. Dużo mocniej niż poprzez wykonanie masażu. Ponadto substancje aktywne obecne we wcierce zostaną dostarczone dużo głębiej, w porównaniu do zastosowania na nieuszkodzoną skórę. Zabieg mezoterapii skóry głowy przeznaczony jest dla osób borykających się z wypadaniem, przerzedzeniem włosów oraz chcących przyspieszyć ich wzrost.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem należy umyć dokładnie włosy i skórę głowy letnią wodą. Ważne, aby woda nie była zbyt gorąca ani zimna. Następnie należy nałożyć na skórę głowy specjalistyczną ampułkę zapobiegającą wypadaniu włosów oraz zwiększającą ich objętość. Ampułka stymuluje cyrkulację krwi oraz powoduje wzrost mieszków włosowych. Aktywne składniki odżywcze zawarte w ampułce dostarczają skórze głowy niezbędną energię potrzebną do regeneracji włosów. Stymuluje także wzrost grubszych włosów, nawilża i polepsza kondycję skóry głowy. Zapobiega obumieraniu mieszków włosowych, redukuje ilość sebum i łupieżu na skórze głowy. Efektem połączenia ampułki z derma rollerem jest dłuższe życie włosa oraz jego mocniejsza i grubsza struktura. Cały zabieg derma rollerem powinien być wykonywany 3 razy w tygodniu i trwać około 5 minut.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej z zastosowaniem ampułki polecany jest osobom w różnym wieku, zarówno kobietom, jak i mężczyznom, w przypadku różnych typów łysienia i problemów z wypadaniem włosów. Wpływa pozytywnie na cebulki włosów, przedłuża fazę wzrostu włosa oraz wzmacnia mieszki włosowe. Dzięki temu można zatrzymać i odwrócić proces wypadania włosów.

Mezoterapia mikroigłowa – dla kogo?

Derma rollera w połączeniu z ampułką można także używać dla osób z problemami hormonalnymi, np.: kobiety w okresie menopauzy. Kobiety w wieku 50-60 lat są szczególnie narażone na wypadanie i przerzedzanie się włosów. Pierwsze rezultaty zabiegu przy użyciu derma rollera to zaprzestanie procesu wypadania włosów. Wraz ze zwiększeniem liczby zabiegów następuje wzrost objętości włosów oraz pogrubienie włosa. Najlepsze efekty stosowania produktów na włosy (derma roller + ampułki) wymagają czasu ze względu na cykl wzrostu włosa, który trwa około 90 dni (faza anagen + telagen + katagen). Dlatego zaleca się kuracje długotrwałe. Aby uzyskać zadowalający zabiegi należy wykonywać co kilka dni przez około miesiąca. Następnie powinna nastąpić przerwa, w czasie której następuje regeneracja skóry i znowu wracamy do rolowania skóry głowy.

Derma Roller jest urządzeniem wymagającym sterylizacji, przeznaczonym do użytkowania tylko przez jedną osobę. Trzeba myć go gorącą wodą, a następnie spryskiwać spirytusem.

Brak komentarzy do wpisu