Karboksyterapia

Karboksyterapia jest to wprowadzanie oczyszczonego dwutlenku węgla, dzięki podskórnej lub śródskórnej iniekcji. Metoda ta wykorzystywana jest od wielu lat w celu poprawy krążenia w tkankach, dzięki czemu zwiększa się synteza kolagenu, a więc i elastyczność skóry. Karboksyterapia jest też przełomową metodą wykorzystywaną w leczeniu różnych typów łysienia oraz nadmiernego wypadania włosów.

Wprowadzony dwutlenek węgla wraz z wodą tworzy kwas węglowy, który obniża PH tkanki. Ma tu miejsce tzw. Efekt Bohra- dochodzi do zwiększonego uwalniania tlenu z hemoglobiny. Przepuszczalność ścian kapilarnych rośnie a wzrasta elastyczność włókien kolagenowych.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ostra zatorowość, niedokrwienna choroba serca, zapalenia zakrzepowe żył, nieleczone nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, ciąża, karmienie piersią, zakrzepica, gorączka.

Zabiegi karboksyterapii można wykonywać w terapiach skojarzonych z innymi zabiegami. W przypadku łysienia szczególnie polecane jest połączenie z mezoterapią igłową lub infuzją tlenową. Zawsze zalecana jest seria minimum 6 zabiegów.
W trakcie zabiegu odczuwany jest niewielki ból związany z iniekcją, a w miejscu podania gazu może pojawić się delikatne uwypuklenie ale zwykle bardzo szybko ustępuje. Podany CO2 jest transportowany do płuc i wydalany